547-й день війни Росії в Україні. Хроніка

18:58 Вечірнє зведення Генштабу ЗСУ:

 

Протягом доби ворог завдав 5 ракетних та 34 авіаційні удари, здійснив 41 обстріл з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є загиблі та поранені серед цивільного населення. Руйнувань зазнали житлові будинки та інша цивільна інфраструктура.

Ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою.

Протягом доби відбулось 26 бойових зіткнень.

На Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін. 

На Сіверському та Слобожанському напрямках противник завдав авіаційного удару в районі Бобилівки Сумської області. Здійснив мінометні та артилерійські обстріли понад 25 населених пунктів, це, зокрема, Блешня, Янжулівка, Миколаївка Чернігівської області; Чернацьке, Ломленка, Кіндратівка, Новодмитрівка, Лугівка Сумської області та Уди, Гранів, Огірцеве, Бочкове, Бударки Харківської області.

На Куп’янському напрямку противник вів безуспішні наступальні дії в районі Новоєгорівки Луганської області. Завдав авіаційних ударів у районах Орлянського Харківської області та Надії Луганської області. Артилерійських і мінометних обстрілів противника зазнали населені пункти Дворічна, Синьківка, Іванівка, Кислівка, Берестове Харківської області.

На Лиманському напрямку противник завдав авіаційних ударів у районах Спірного та Роздолівки. Артилерійських і мінометних обстрілів противника зазнали населені пункти Невське, Білогорівка Луганської області та Спірне, Роздолівка Донецької області.

На Бахмутському напрямку противник завдав авіаційних ударів в районах Іванівського та Білої Гори Донецької області. Від ворожих артилерійських обстрілів противника постраждали понад 10 населених пунктів, серед них Васюківка, Міньківка, Маркове, Бахмут, Часів Яр, Нью-Йорк Донецької області.

На Авдіївському напрямку противник вів безуспішні наступальні дії в районі південніше Авдіївки Донецької області. Артилерійських обстрілів зазнали понад 10 населених пунктів, серед них Новобахмутівка, Новокалинове, Степове, Карлівка, Первомайське, Невельське Донецької області.

На Мар’їнському напрямку сили оборони продовжують стримувати наступ російських військ в районах північно-східніше Новомихайлівки та Мар’їнки Донецької області. Противник завдав авіаційного удару в районі Красногорівки Донецької області. Артилерійських обстрілів зазнали населені пункти Желанне Перше, Олександропіль, Побєда, Катеринівка, Єлизаветівка, Іллінка Донецької області.

На Шахтарському напрямку противник завдав авіаційного удару в районі Старомайорського Донецької області. Від ворожих артилерійських обстрілів противника постраждали понад 10 населених пунктів, серед них Вугледар, Новоукраїнка, Золота Нива, Времівка, Старомайорське, Рівнопіль Донецької області.

На Запорізькому напрямку противник завдав авіаційних ударів в районах Малої Токмачки та Роботиного Запорізької області. Від артилерійських обстрілів  противника постраждали понад 20 населених пунктів, серед них Новодарівка, Малинівка, Залізничне, Мала Токмачка, Малі Щербаки, П'ятихатки Запорізької області.

На Херсонському напрямку противник завдав авіаційного удару в районі Тягинки Херсонської області. Від артилерійських обстрілів противника постраждали понад 15 населених пунктів, серед них Львове, Херсон, Комишани, Білозерка, Кізомис Херсонської області та Очаків Миколаївської області.

Водночас Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському напрямку, закріплюються на досягнутих рубежах, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби.

Авіація Сил оборони протягом доби завдала 1 удар по пункту управління, 13 ударів по районам зосередження особового складу та 3 по зенітно-ракетним комплексам противника. 

Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили 1 пункт управління, 1 район зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, 3 артилерійських засоби на вогневих позиціях, 1 засіб протиповітряної оборони, 1 склад боєприпасів та 1 станцію радіоелектронної боротьби противника.

 

 

17:17 Німеччина оголосила про передачу нового пакета допомоги для України: 40 розвідувальних дронів RQ-35 HEIDRUN, 16 вантажівок Zetros, 90 систем виявлення дронів та 510 000 патронів до вогнепальної зброї. Також Німеччина передасть Україні додаткові ракети для ЗРК Patriot.

 

 

16:06 Під час спецоперації на мисі Тарханкут українські військовослужбовці пошкодили чотири швидкохідні катери та знищили щонайменше 30 росіян, заявив речник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов. Після виконання завдання хлопці неушкодженими повернулися до місць дислокації.

 

 

15:10 Португалія готова приєднатися до підготовки українських пілотів та інженерного складу на літаках F-16, повідомив Володимир Зеленський за підсумками зустрічі з португальським президентом.

 

 

14:28 Ситуація на сході залишається складною, пише заступниця міністра оборони Ганна Маляр:

На Куп'янському напрямку ворог не полишає спроб наступати. Продовжує здійснювати численні обстріли, намагаючись вразити інфраструктуру. Тривають бої. Наші бійці героїчно зупиняють противника і ламають усі його плани.

На Лиманському напрямку не менш гаряче. Там ворог безуспішно штурмує з метою витіснення наших військ у районах Серебрянського лісництва, Кремінної, Білогорівки Луганської області.

Крім того, зараз на цьому напрямку ворог планує перегруповуватись та замінити війська.

На Бахмутському напрямку теж тривають активні бої, ворог постійно атакує, використовуючи бронетехніку та авіацію.

Його мета – будь-якою ціною зупинити наш наступ.

Разом з тим ми поступово просуваємось навіть в умовах відчайдушного опору противника.

Обстановка по всіх східних напрямках напружена та дуже динамічна. Тому рішення у такій ситуації необхідно приймати виважено, але разом з тим швидко.

Тож наші командири безпосередньо на місці відпрацьовують кожну деталь, прораховують усі можливі сценарії розвитку подій та оперативно планують подальші кроки.

 

 

14:07 Протягом минулої доби російські війська із різних видів озброєння (міномети, танки, артилерія, РСЗВ, БПЛА, тактична авіація) обстріляли 138 населених пунктів на території 9 областей України, підтверджено ураження 71 об’єкта інфраструктури. За попередньою інформацією, є загиблі та поранені серед цивільного населення, кількість жертв уточнюється.

 

 

 

 

13:56 Головне управління розвідки Міноборони впевнене, що літак Пріґожина було збито. "Зрозуміло, що припускати імовірність якоїсь випадкової аварії тут може лише російська пропаганда. Зрозуміло, що це зумисний терористичний акт – або це зовні ураження, або всередині, там треба ще розбиратися. Тобто це ліквідація низки осіб", – сказав представник ГУР Андрій Юсов в етері телемаратону.

  

 

13:22 Президент Литви Гітанас Науседа, президент Португалії Марсело Ребелу де Соза та прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре взяли участь в офіційних заходах з нагоди Дня Незалежності. Науседа виголосив промову українською мовою. "Ви не самотні. З перших днів цієї війни вся Литва палко підтримує Україну і залишається непохитною у своїй підтримці. Литва й надалі надаватиме вам всебічну допомогу. Разом ми відбудуємо Україну. Прагнемо зробити вашу країну частиною євроатлантичної спільноти. Наше бачення сьогодні – це сильна Україна у сильній Європі", –сказав литовський президент.

 

 

12:51 Компанія Baykar Makina з нагоди Дня Незалежності України безкоштовно передала Головному управлінню розвідки ударний безпілотник Bayraktar TB2

 

 

12:24 За даними ресурсу DeepState, українське військо не просто встановило прапор над школою у Роботиному, а й узяло село під свій контроль.

 

 

12:01 Група країн БРІКС запросила Аргентину, Єгипет, Іран, Ефіопію, Саудівську Аравію та Об'єднані Арабські Емірати стати новими членами блоку, заявив президент ПАР Сиріл Рамафоса.

 

 

11:38 Президент України Володимир Зеленський привітав українців із Днем Незалежності. "Це цінність для кожного з нас. І за це ми боремось. І в цій боротьбі важливий кожен. Бо ця боротьба за те, що важливо кожному. Це – незалежна Україна. У великій війні немає маленьких справ. Немає непотрібних. Немає неважливих. Це стосується і людей, і дій, і слів. Коли ми відзначаємо незалежність України, кожен може відчути в ній себе. Кожен може спитати в себе: а де ти в українській незалежності? А що твого додалося незалежності? А чим ти допоміг незалежності?" – сказав Зеленський у зверненні.

 

 

11:30 У Харківській області енергетики усунули пошкодження мереж, спричинені ворожими обстрілами, та заживили більше 11 тисяч абонентів у місті Вовчанськ і прилеглих районах. Відновлювальні роботи проводили на замінованій території у супроводі саперних бригад, повідомили в Міненерго. У Сумській та Чернігівській областях заживили 14 населених пунктів, які були знеструмлені через обстріли прикордонних районів. Залишається знеструмленою частина абонентів у Донецькій, Запорізькій, Чернігівській областях.

Комерційний імпорт електроенергії за минулу добу становив 1,26 ГВт·год. Експорт відсутній.

 

 

11:15 Зранку на мисі Тарханкут у Криму біля села Маяк, де розташована база 3-го радіотехнічного полку у складі радіотехнічних військ повітряно-космічних сил РФ, відбувся бій за участю плавальних засобів та авіації, українські військові здійснили висадку в межах спецоперації, повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов:

"В рамках спецоперації відбулась висадка особового складу на території півострова. Головне управління розвідки з взаємодією з військово-морським флотом провели спецоперацію, цілі досягнуто, втрат серед особового складу немає. Продовжується спецоперація, всі деталі ми не розкриваємо, є втрати серед особового складу противника, а також серед сил та засобів. Інформація щодо кількості втрат уточнюється".

 

 

11:00 Щоденний рапорт розвідки міністерства оборони Великої Британії:           

19 серпня 2023 року президент Путін здійснив рідкісний візит до ставки Південного військового округу в Ростові-на-Дону, приблизно за 160 км від лінії фронту.

У ставці розміщений штаб, який забезпечує управління війною в Україні.

Путін провів зустріч із вищим офіцерським складом, в тому числі з начальником генерального штабу генералом Ґєрасімовим, який продовжує командувати операцією в Україні.

"Група Ваґнера" ненадовго захопила штаб у червні 2023 року. Путін, найімовірніше, хоче продемонструвати свою владу і показати, що вище військове командування функціонує у звичному режимі.

 

 

10:45 Експорт російської нафти Чорним морем після атаки українських морських дронів 4 серпня на російський танкер практично припинився, повідомляє Bloomberg з посиланням на дані Kpler. Раніше на нього припадало приблизно чверть усього експорту російської нафти, в червні з Новоросійська йшло на експорт до 600–800 тисяч барелів на добу, в серпні обсяги експорту впали до 100 тисяч барелів на день.

 

 

10:30 Сьогодні в Чорному морі на бойовому чергуванні перебуває 9 російських кораблів, серед яких один носій крилатих ракет "Калібр", загальний залп становить 8 ракет, повідомила керівник об’єднаного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк в ефірі телемаратону.

 

 

10:15 Вночі росіяни випустили Дніпру кілька ракет, повідомив начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак. Є руйнування транспортного об'єкта (автовокзалу), семеро людей постраждали: рвані рани й осколкові поранення. Пошкоджено також із десяток об'єктів, серед них банк, заправка, готель, агрофірма, виробництво меблів, адмінбудівля. Понівечені 15 кіосків, два житлові будинки, 3 автобуси та кілька авто, контактна тролейбусна мережа, водо- і газогони.

 

 

 

10:00 Оцінка Генерального штабу ЗСУ загальних бойових втрат росіян з 24.02.22 по нині:

 

 

 

Зі всієї наявної на початок повномасштабного вторгнення в РФ техніки за час війни знищено:

128,0% танків (з них 1,3% за минулий тиждень),

  49,1% бойових броньованих машин (з них 0,6% за минулий тиждень),

129,7% автомобільної техніки (з них 1,9% за минулий тиждень),

173,1% артилерійських систем (з них 4,5% за минулий тиждень),

  64,9% РСЗВ (з них 0,8% за минулий тиждень),

  35,2% засобів ППО (з них 0,6% за минулий тиждень),

  25,2% літаків (з них 0% за минулий тиждень),

  35,5% гелікоптерів (з них 0% за минулий тиждень).

 

 

 

09:40 Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Бахмутському та Мелітопольському напрямках, повідомили в Генштабі ЗСУ. 

В напрямку Новоданилівки та Новопрокопівки мали успіх, закріплюються на досягнутих рубежах, завдають вогневого ураження артилерією по виявленим цілям противника, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби.

На Бахмутському напрямку Сили оборони продовжують вести наступальні дії південніше міста Бахмут, закріплюються на досягнутих рубежах.

Противник вів безуспішні наступальні дії в районах Авдіївки, Мар’їнки та Новомихайлівки Донецької області. Ворог зазнає значних утрат в особовому складі, озброєнні та техніці, здійснює переміщення підрозділів і військ й активно застосовує резерви.

Також Сили оборони України продовжують стримувати наступ російських військ на Куп’янському, Лиманському та Бахмутському напрямках. Противник вів безуспішні наступальні дії в районах Новоєгорівки Луганської області та Веселого Донецької області. Важкі бої тривають.

 

 

09:30 Ключові висновки аналізу поточної ситуації від американського Інституту вивчення війни за минулу добу:

• Фінансист "групи Ваґнера" Євґєній Пріґожин та її засновник Дмітрій Уткін, як повідомляють, загинули після того, як російські війська збили над Тверською областю літак, що перевозив старших командирів "Ваґнера". 23 серпня росавіація повідомила, що всі пасажири – Євґєній Пріґожин, Дмітрій Уткін, Сєрґєй Пропустін, Євґєній Макарян, Алєксандр Тотмін, Валєрій Чекалов, Ніколай Матюсєєв – загинули в катастрофі разом із усіма трьома членами екіпажу. Російське опозиційне видання "Досьє" повідомило, що Чекалов, який перебуває під санкціями США за передачу боєприпасів до Росії та діяв від імені Пріґожина, курирував транспортну логістику "Ваґнера" та "цивільні" проєкти за кордоном. Російське інсайдерське джерело стверджувало, що Чекалов також очолював спецслужби "Ваґнера", хоча інше джерело спростувало це твердження. "Досьє" також повідомляє, що кілька інших пасажирів приєдналися до "Ваґнера" між 2015 і 2017 роками та воювали в Сирії, хоча їхні поточні позиції неясні. Російські джерела поширили кадри, на яких, очевидно, видно, як російська ракета вразила літак, на борту якого перебували Пріґожин, Уткін та інші командири "Ваґнера", а також уламки літака. Інсайдерське джерело стверджувало, що літак збили дві ракети С-300. Дані відстеження польоту реактивного літака Embraer Legacy 600 (реєстраційний номер RA-02795), зареєстрованого на "групу Ваґнера", припинилися після 18:11 за московським часом над Тверською областю. Російські джерела стверджували, що другий реактивний літак Embraer, який належить "групі Ваґнера" (реєстраційний номер RA-02748), вилетів із Москви, але розвернувся та приземлився в московському аеропорту Остаф’єво приблизно під час удару. Дані відстеження рейсів показали, що цей другий літак прибув до Санкт-Петербурга о 18:27 і вилетів назад до Москви через 20 хвилин, але прибув о 20:02.

• Міністерство оборони Росії та Кремль знищували приватну військову компанію "Ваґнер" і послаблювали владу Пріґожина з моменту заколоту – і вбивство вищого керівництва "Ваґнера", ймовірно, було останнім кроком до ліквідації цієї ПВК як незалежної організації.

• Пріґожин, ймовірно, намагався протидіяти знищенню "Ваґнера" міністерством оборони Росії та Кремлем, і майбутнє компанії залишається невизначеним.

• Путін майже напевно наказав російському військовому командуванню збити літак Пріґожина. Можливо, він давно збирався стратити Пріґожина, і збиття літака Пригожина 23 серпня було випадковим збігом часу, хоча це малоймовірно. 23 серпня кремлівське агентство РІА Новости повідомило, що Путін офіційно звільнив пов’язаного з "Ваґнером" генерала армії Суровікіна з посади командувача Повітряно-космічних сил Росії та замінив його на генерал-полковника Афзалова. Офіційне підтвердження звільнення Суровікіна в російських державних ЗМІ в той же день, що й вбивство Пріґожина, найімовірніше, не випадковість. Кремль, ймовірно, має намір обома оприлюдненими покараннями надіслати чіткий сигнал про те, що з тими, хто брав участь у заколоті 24 червня, розправилися і що виклик "Ваґнера" російському керівництву є вирішеною справою.

• Майже безсумнівний наказ Путіна російському військовому командуванню збити літак Пріґожина, найімовірніше, є публічною спробою підтвердити своє домінування і помститися за приниження, якого завдав президенту та російському військовому командуванню збройний заколот "групи Ваґнера" 24 червня. Путін зазнав значного приниження за те, що не зміг зупинити повстання "Ваґнера", покладався на те, що Лукашенко зупинив марш Пріґожина, і не покарав військових "Ваґнера", відповідальних за збиття російського літака 24 червня. Як повідомляється, поведінка Путіна під час повстання викликала занепокоєння його найближчого оточення щодо здатності президента підтримувати свій режим, і директор ЦРУ Вільям Бернс повторив подібні спостереження щодо суджень Путіна та його відстороненості від подій. Бернс також зазначив, що "Путін є головним апостолом відплати", і цілком ймовірно, що той чекав, аби підготувати відповідні умови й нарешті помститися Пріґожину, не видаючи імпульсивності чи надмірної реакції. Путіну потрібно було показово помститися не лише щоби довести, що він не є слабким лідером, але й для того, щоб підтримати свою армію, яка, на думку росіян, не побачила справедливості щодо подій 24 червня.

• Конкретні особи, які, можливо, планували виступити проти Путіна, Кремля або міноборони, ймовірно, взяли до відома остаточну долю Пріґожина та інші нещодавні заходи, спрямовані на відновлення підтримки Кремлем вищого російського військового керівництва. Окремо збентежив Путіна Лукашенко, що вів прямі переговори з Пріґожиним про припинення повстання, і вбивство ваґнерівця може бути сигналом для Лукашенка як про різке скорочення його простору для переговорів з Кремлем, так і про неявну погрозу щодо продовженням спроб чинити опір зусиллям на інтеграцію Білорусі в союзну державу.

• Схоже, Кремль готує умови для того, щоби зняти з Путіна і російських військових явну відповідальність за вбивство Пріґожина. Широкий інформаційний простір Росії утримується від коментарів щодо причин катастрофи, лише деякі джерела пов’язують інцидент із Кремлем та/або міноборони Росії. Багато джерел відзначають, що крах стався рівно через два місяці після початку повстання Пригожина. Декілька інсайдерських джерел стверджували, що цей інцидент засвідчує – президенту "є чого боятися", і припустили, що система Путіна (ймовірно, маючи на увазі його режим) зазнає нової хвилі змін. Деякі мілблогери стверджували, що вбивство Пріґожина матиме "катастрофічні наслідки", а також цей інцидент є уроком, що завжди потрібно йти до кінця – маючи на увазі, що Пріґожину треба було продовжувати свій похід на Москву. Більшість мілблогерів відмовилися коментувати смерть Пріґожина, посилаючись на відсутність офіційної інформації.

• Подальші тактично важливі українські успіхи в Роботиному та навколо нього на заході Запорізької області розширюють прорив російських оборонних ліній у цьому районі і загрожують другій лінії оборони. Геолокаційні кадри, опубліковані 22 і 23 серпня, показують, що українські сили просунулися далі в Роботиному (10 км на південь від Оріхова) і контролюють більшу частину населеного пункту, а також досягли подальших успіхів на захід від Вербового (18 км на південний схід від Оріхова). Генштаб України повідомив, що українські сили досягли певного успіху в напрямку Новопрокопівки (13 км на південь від Оріхова) та Новоданилівки (5 км на південь від Оріхова). Російські сили, ймовірно, сподівалися використати свої позиції в Роботиному та навколо нього як відправний пункт для контратак проти західного флангу українського наступу на схід від населеного пункту, де українські сили, схоже, розширюють своє проникнення через російські перші лінії оборони. Українське просування через саме Роботине та потенційне звільнення населеного пункту позбавить російські сили позицій біля західного флангу українського прориву, а отже дасть українським силам більше простору для маневру на початку наступальних дій проти російської другої лінії оборони, яка проходить на південь від Роботиного до західної околиці Вербового. Успішне глибоке проникнення через російські оборонні лінії, ймовірно, вимагає розширення початкового проникнення, щоб запобігти російським силам відрізати надто вузький удар. Наступ українців тепер наблизив українські сили приблизно на два кілометри до другого ряду рубежів російської оборони – відносно суцільного комплексу польових укріплень, що складаються з протитанкових ровів і перешкод у вигляді зубів дракона. Масштаб мінних полів у цьому районі невідомий, хоча території перед цими другими лініями оборони можуть бути менш інтенсивно заміновані, щоб дати російським силам на північ від них можливість відступити. Раніше ISW оцінювало, що ці другі лінії оборони можуть бути відносно слабшими, ніж перші, через відсутність у цьому районі вільних російських сил та розгортання їх після зняття з інших ділянок фронту.

• Українські війська, ймовірно, 23 серпня завдали удару по російській системі протиповітряної оборони С-400 в Криму. Головне управління військової розвідки України повідомило та опублікувало кадри удару по російському зенітно-ракетному комплексу С-400 великої та середньої дальності поблизу Оленівки в Криму (116 км на північний захід від Севастополя та приблизно 140 км на південь від Херсона). ​​ГУР повідомила, що в результаті удару було знищено установку протиповітряної оборони, невстановлену кількість ракет і вбито російських військовослужбовців, які перебували поблизу, хоча на кадрах видно лише вибух частини установки. Прокремлівський російський мілблогер припустив, що українські війська, ймовірно, використовували для удару по системі ППО ракети «Гарпун», «Нептун» або «Брімстоун II». Російські мілблогери висловили занепокоєння тим, що українські сили змогли керувати безпілотником і записати кадри удару приблизно за 120 км за поточною лінією фронту. Український удар по російській установці протиповітряної оборони глибоко в російському тилу вказує на низку тактичних прорахунків, зокрема те, що російські війська, здавалося, не були готові перехопити ракети за допомогою системи протиповітряної оборони або застосувати засоби радіоелектронної боротьби, щоб запобігти українським силам використовувати дрон у цьому районі. Однак ці тактичні прорахунки хоч, і дивовижні та серйозні, можуть не свідчити про ширші системні проблеми в російській ППО.

• Радник США з національної безпеки Джейк Салліван і речник Пентагону генерал Патрік Райдер спростували нібито оцінку розвідки США про те, що український контрнаступ не досягне поставлених цілей. 22 серпня Салліван заявив, що США не оцінюють війну в Україні як "патову ситуацію". Він заявив, що Сполучені Штати далі підтримують Україну в її контрнаступальних зусиллях, і зазначив, що українські сили продовжують звільняти території. Салліван зазначив, що Сполучені Штати продовжуватимуть підтримувати українські сили, які діють відповідно до своєї тактики та розкладу та діятимуть відповідно до стратегічних та оперативних рішень своїх командувачів і керівництва. 23 серпня Райдер заявив, що "недоречно" робити будь-які висновки щодо українського контрнаступу, поки тривають бої на лінії фронту й українські війська продовжують просуватися. Заяви Саллівана та Райдера є помітною відповіддю на повідомлення Washington Post від 18 серпня про те, що розвідувальне співтовариство США оцінило, що контрнаступ України не досягне Мелітополя та не досягне своєї головної мети – перерізання російського сухопутного коридору до Криму.

• Російські війська 23 серпня проводили наступальні операції вздовж лінії Куп'янськ–Сватове–Кремінна, в районі Бахмута, вздовж лінії Авдіївка–Донецьк і не досягли жодного підтвердженого просування вперед.

• Російські війська в ніч з 22 на 23 серпня завдали серії ракетних ударів по території України та знищили зернову інфраструктуру в порту Ізмаїла Одеської області. Знищення Росією української зернової інфраструктури сталося менш ніж через день після спроби Путіна пом’якшити невдоволення африканських країн у зв’язку з виходом Росії з зернової угоди під час бізнес-форуму БРІКС у Південній Африці.

 

 

09:01 Інтенсивність бойових зіткнень та російських ударів за даними зведень Генерального штабу ЗСУ:

 

 

 

 

08:45 Ранкове зведення Генерального штабу ЗСУ:

 

Сьогодні вночі російська федерація завдала ракетний удар по місту Дніпро. Інформація щодо наслідків цієї терористичної атаки наразі уточнюється.

Протягом минулої доби ворог завдав 10 ракетних та 57 авіаційних ударів, здійснив 70 обстрілів із реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Також, окупанти вчергове атакували територію України, застосувавши БпЛА «Shahed-136/131». Нашою протиповітряною обороною було знищено 12 ударних дронів противника. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є загиблі та поранені серед цивільного населення. Руйнувань зазнали житлові будинки, портова інфраструктура, школи та інша цивільна інфраструктура.

Ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою.

Протягом доби відбулось 23 бойових зіткнення.

На Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін.

На Сіверському та Слобожанському напрямках противник завдав авіаційних ударів в районах Ромнів, Костянтинівки Сумської області та Довжика, Чугунівки Харківської області. Здійснив мінометні та артилерійські обстріли понад 15 населених пунктів, це, зокрема, Блешня Чернігівської області; Волфине, Кіндратівка, Веселівка Сумської області та Огірцеве, Гатище, Красний Яр Харківської області.

На Куп’янському напрямку противник вів безуспішні наступальні дії в районі Новоєгорівки Луганської області. Завдав авіаційних ударів в районах Шийківкм Харківської області та Твердохлібового Луганської області. Артилерійських і мінометних обстрілів противника зазнали населені пункти Дворічна, Кислівка, Котлярівка, Табаївка, Крохмальне, Піщане Харківської області.

На Лиманському напрямку артилерійських обстрілів противника зазнали понад 30 населених пунктів, зокрема Невське, Білогорівка Луганської області та Виїмка, Званівка, Роздолівка, Федорівка Донецької області.

На Бахмутському напрямку противник вів безуспішні наступальні дії в районі Веселого Донецької області. Завдав авіаційних ударів в районах Спірного, Кліщіївки, Андріївки, Білої Гори Донецької області. Від ворожих артилерійських обстрілів противника постраждали понад 25 населених пунктів, серед них Іванівське, Кліщіївка, Ступочки, Біла Гора, Диліївка, Курдюмівка Донецької області.

На Авдіївському напрямку наші захисники успішно відбили атаки російських військ в районі Авдіївки. Артилерійських обстрілів зазнали понад 15 населених пунктів, зокрема Керамік, Новокалинове, Авдіївка, Соловйове, Степове, Орлівка Донецької області.

На Мар’їнському напрямку сили оборони продовжують стримувати наступ російських військ в районі Мар’їнки та Новомихайлівки Донецької області. Ворог завдав авіаційного удару в районі Красногорівки Донецької області. Артилерійських обстрілів зазнали населені пункти Красногірвка, Мар’їнка, Олександропіль, Курахове, Антонівка, Єлизаветівка Донецької області.

На Шахтарському напрямку ворог завдав авіаційного удару в районі Благодатного Донецької області. Від ворожих артилерійських обстрілів противника постраждали понад 10 населених пунктів, серед них Вугледар, Шахтарське, Времівка, Благодатне, Урожайне, Новопіль Донецької області.

На Запорізькому напрямку противник вів безуспішні наступальні дії в районі Малої Токмачки Запорізької області. Завдав авіаційних ударів в районах Оріхова, Новоданилівки та Роботиного Запорізької області. Від артилерійських обстрілів противника постраждали понад 20 населених пунктів, серед них Єгорівка, Червона Криниця, Оріхів, Новоданилівка, Роботине, Ільченкове Запорізької області.

На Херсонському напрямку противник завдав авіаційних ударів в районах Берислава, Одрадокам’янки, Львового, Херсона Херсонської області та Ізмаїлу Одеської області. Від артилерійських обстрілів противника постраждали Осокорівка, Золота Балка, Михайлівка, Республіканець, Бургунка Херсонської області та місто Херсон.

Водночас, Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському напрямку, закріплюються на досягнутих рубежах, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби.

Російські загарбники продовжують використання цивільної інфраструктури тимчасово окупованих населених пунктів для надання медичної допомоги своїм пораненим військовослужбовцям. В населеному пункті Мелітополь Запорізької області російські військовослужбовці облаштували територію санаторію під польовий шпиталь, де на лікуванні перебувають близько 100 поранених окупантів.

Авіація сил оборони протягом минулої доби завдала 2 удари по пунктам управління, 9 ударів по районам зосередження особового складу та 4 – по зенітно-ракетних комплексах противника.

Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили 2 пункти управління, 1 район зосередження особового складу, озброєння та військової техніки та 2 артилерійських засоби на вогневих позиціях противника.

24.08.2023