У Львові покажуть виставку патріарха українського колекціонування Івана Гречка.

18 червня Український католицький університет презентує у Львові унікальний виставковий проєкт «Виображення колекції. Як Іван Гречко красу шукав…» У Пороховій вежі буде виставлено на огляд твори зі збірки Івана Гречка – непересічного львів’янина, сподвижника відновлення Української Греко-Католицької Церкви, громадського діяча та патріарха українського колекціонування.

 

 

Колекція Івана Гречка – виняткове явище у культурному просторі Львова й України. Її формування припадало на час становлення дисидентського руху в Україні й відродження зацікавлення в середовищі української інтелігенції 1960-х років спадщиною народного мистецтва і творенням нового українського мистецтва. До цього руху безпосередньо був причетний і сам Іван Гречко, який став одним із перших колекціонерів народного мистецтва у післявоєнний час.

 

Десять років тому Іван Гречко подарував значну частину своєї колекції Українському католицькому університету для збереження й експонування. Цей подарунок став початком для заснування університетського музею. На річницю відходу колекціонера до вічності УКУ представляє львів'янам і гостям міста проєкт на згадку про цю видатну особу.

 

На виставці можна буде оглянути одну з найбільших збірок українських ікон на склі Гуцульщини та Покуття, стародруки, свічники, ручні хрести, писанки, кераміку, текстиль, дерев’яну скульптуру. Також буде представлений живопис мистецького середовища Львова та Галичини ХХ століття з колекції Івана Гречка.

 

До організації виставкового проєкту долучилися експерти з царини мистецтва, історії, музейництва. Серед них: куратор виставки – Роман Зілінко, музейниця та реставраторка Світлана Тимків, дослідниця народного іконопису на склі та знана художниця Оксана Романів-Тріска, журналістка, мистецька критикиня та історикиня мистецтва Олександра Кущенко, члени команди кафедри культурології УКУ Зоряна Рибчинська та Христина Рутар.

 

Відкриття виставки відбудеться у неділю, 18 червня, о 16:00.

Виставка триватиме з 18 червня до 13 серпня у Львові, у Центрі архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова вежа», вул. Підвальна, 4. Проєктом також заплановано паралельну програму.

Виставковий проєкт є серед переможців конкурсу ЗМІN Фундація, яка фінансово підтримала реставрацію та оформлення творів.

Сторінка проєкту у Facebook

https://www.facebook.com/profile.php?id=100092359635136

15.06.2023