Колядування "Курбасів" і "Дударика"

Різдвяний час – час особливого родинного єднання довкола головного свята – народження  Спасителя. Різдвяні концерти – невід’ємна частина святкового дозвілля. І цьогоріч «Дударик» разом із фолкгуртом «Курбаси» готують для шанувальників нову програму.

 

«Курбаси» у сценічних костюмах незабутнього іконописця Остапа Лозинського.

 

31  січня о 19:00 у Львіському національному театрі ім. М. Заньковецької відбудеться Різдвяний концерт національної академічної чоловічої хорової капели «Дударик» та фолкгурту  «Курбаси».

 

Це не перша сценічна співпраця двох улюблених львівських колективів. Але, за словами директора та диригента Національної академічної чоловічої хорової капели  «Дударик» Дмитра Кацала, на гостей цього концерту чекають сто відсотків прем’єр!

 

«Це давня європейська традиція пишних сімейних шоу в часі Різдва. На цей раз артисти підготували незнані давні колядки і їх новітнє прочитання, суперенергетичні щедрівки. Неймовірний симбіоз різдвяної та новорічної музики та ще й в модерній оправі –  все це у нашому різдвяному концерті! Гості-колядники, а на завершення, окремі твори із золотої скарбниці Різдва. Поспішайте придбати квитки заздалегідь, щоб обрати найкращі місця», –  запрошує від імені  «Дудариків» та «Курбасів» Дмитро Кацал.

 

Національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик». 

 

Довідка

Заснував капелу «Дударик» 1971 році – провідний український диригент Микола Кацал за сприяння Українського Музичного Товариства у Львові. З того часу «Дударик» підкорив провідні сцени світу. Капела дала понад 3000 концертів у найпрестижніших концертних залах України і світу, серед яких Карнегі Хол, Собор паризької Богоматері, Ванкувер Ейр Плейс, Варшавська філармонія, Палац «Україна», національна опера України, Національна філармонія. Універсальність «Дударика» дивує: в репертуарі колективу представлений весь спектр давньої та сучасної музики.

 

Курбаси –  український етно-гурт, який створили в 2009 році акторки львівського театру імені Л. Курбаса Наталія Рибка-Пархоменко, Марія Онещак і Мирослава Рачинська. Надихаючись у своїй творчості українською народною піснею, учасниці гурту разом з музикантами створюють музично-театральні дійства часто з багатою сценографією та використанням сучасних візуальних засобів.

06.01.2022