Варшава-Львів

Впала в око полиця із п’ятитомником Ольги Кобилянської від «Букреку», дві полиці з серією підручників української і польської мов, літературf для дітей
  У листопаді в Польщі висадився український артистичний десант. Сцени Театрального інституту імені Збіґнєва Рашевського і центру сучасного мистецтва «Замок Уяздовський» у Варшаві приймали Перший перегляд (незалежних) українських театрів «Десант.UA!». Це були зразки критичного і політичного театру, до якого все частіше впродовж останніх років звертаються молоді театральні митці в Україні. Реалізатором проекту виступив Театральний інститут імені Збіґнєва Рашевського.  
Ім'я Романа Реваковича я знаю вже десь понад тридцять років — легендарний керівник майже міфічних "Журавлів", записи яких переписувались з бабін на бабіни, був для нас представником отої справжньої України, що про її існування ми знали хіба з напівзабороненого в УРСР "Нашого слова". Коли ж наприкінці 90-х почув про провідного польського диригента Romana Rewakowicza, то не відразу зрозумів, що це власне він, той сам Роман Ревакович. Що невтомно і далі намагається через музику відкрити українцям кращу Польщу, а полякам — кращу Україну.
  З нагоди 19-ї річниці смерті польського поета, драматурга та есеїста Збіґнєва Герберта (28 липня 1998), який народився та провів перші 19 років свого життя у Львові, варто навести маловідомі епізоди з біографії автора «Пана Cogito», що підкреслюють його духовний зв’язок з Україною і з рідним містом.   Збіґнєв Герберт. Фото А. Ялосінський. Сulture.pl   Епізод І  
«Критик», якщо вірити словнику, – людина, здатна вершити суд: розбирати, звинувачувати, пояснювати, вирішувати, засуджувати, ухвалювати… Арт-критик, відповідно, теж. Але якщо арт-критик не співатиме митцям дифірамби, а насправді почне «критикувати»\ аналізувати, тобто, вийде за межі «клубу друзів по зацікавленням» (митець-куратор-арт-критик), то відразу почує: «критики нічого не розуміють», «критики навішують ярлики». Принаймні, так є в Україні.
«Види. Пейзаж у польській фотографії» – тема 14-го аукціону «Колекційної Фотографії» («Fotografia kolekcjonerska») у Лодзі. «Колекційна Фотографія» – це єдиний в Польщі постійно діючий аукціон, де можна придбати твори найвидатніших польських фотомитців: і сучасних, і класиків, а також історичну фотографію. Він був заснований двома кураторками – Катаржиною Сагатовскою та Магой Сокальскою – в 2007 році, як мобільні торги, передусім, сучасної фотографії.
Бувають моменти в житті, коли здається, ніби всі погляди світу скеровані виключно на тебе, коли здається, що всі говорять про одне і те ж. Таке відчуття мене переслідувало під час відвідин Музею сучасного мистецтва у Варшаві. 6 січня там завершилася виставка, яка, починаючи з травня минулого року, оповідала історію останніх десятиліть Польщі в мистецьких творах. Примітно, що, не зважаючи на назву виставки «В серці краю», тут представлені твори не лише польських митців, а тема самої Польщі курсує в контексті робіт іноземних художників, наче ведучи діалог з іншими культурами.