Ірина Федоляк

Коли тебе виганяють за рамки, треба виживати. І усувати конкурентів. На війні всі методи дієві, правил немає. Якщо ти не виграєш – ти ніхто, а коли ставки високі, можна пожертвувати усім... Високий градус напруги, конкуренція, екстремальні випробування, приправлені амбіціями, бажанням домінувати, і майже повна відсутність принципів. І не зрозуміло, де перемога, а де поразка ... межа практично стерта.  
22.11.16 | Львів |
П'ять днів інтенсивного мистецтва, сотня подій та розбурхана провінційна публіка. Сучасне мистецтво і сучасне кіно, поетичні читання, театральні постановки, класична музика, відомі гурти, екологічні тренди, ніч у театрі, майстер-класи, зустрічі, лекції... Так виплівся масштабний міжнародний фестиваль Porto Franko Гогольfest, що з 8 до 12 червня відбувався в Івано-Франківську.
21 травня Івано-Франківськ потонув у музичних акордах, різноплановості жанрів, стилів виконання сучасних та класичних композицій. Музика була скрізь: на багатолюдній стометрівці, у тісних двориках, у скверах, арках, переходах... Цього року захід підсолодили кондитерськими виробами та іншими смаколиками, які можна було придбати під відкритим небом, розбавили творчими доробками учасників збройного конфлікту на Сході, додали індивідуальності виробами ручної роботи. За три роки існування фестиваль вуличної музики підріс.
В останній день 2015 року на екрани вітчизняних кінотеатрів вийшла стрічка українсько-грузинського виробництва «Тепер я буду любити тебе». Одну з головних ролей зіграв молодий актор Роман Луцький. З 2006 року він «живе» на сцені Івано-Франківського обласного академічного музично-драматичного театру імені Івана Франка, а з 2011 – перебазувався у кіно. За його плечима робота у п'яти кінокартинах українських режисерів.    
Сіра буденність, що просочується в усі шпарини та проблеми, які є в кожній хаті…. Трагедія, масштаб якої важко переоцінити… Ілюзія, що розбивається на мініатюрні шматочки… І реальність, що збиває з ніг і вимикає світло наприкінці тунелю…    
Івано-Франківськ вперто прагне вибороти у Львова статус культурної столиці України. Тож одна з «культурних родзинок 2016 року» – у червні тут проведуть гучно відомий фестиваль ГОГОЛЬFEST. Але деякі проанонсовані в рамках фестивалю заходи стартують вже. 19 лютого в філармонії показали «Метаморфозу». Проект сучасний, креативний, змушує думати і не залишатися осторонь подій на сцені, у житті, країні та світі.
Оскар помер. Його життя було дуже коротким – хвороба не розмінюється на вік. Але за тих кілька  днів, які вона йому залишила, Оскар встигає прожити повноцінне життя: закохатися, одружитися, познайомитися з Богом і потоваришувати з ним. Навчити інших цінувати кожну мить, бути уважним до близьких людей, сприймати їхні недоліки. І попри все – любити.    
Безпрецедентний випадок стався у Коломиї: випускниці спеціалізованої школи №1 ім.Стефаника Ользі Мацюк освітяни наново переписали атестат і вже за ним дівчині належалась медаль — відзнака за відмінне навчання. Новий атестат Оля взяла, а от від медалі відмовилася. Так наразі скінчилася гучна історія про коломийську школярку, яка блискуче склала ЗНО (596 із 600 можливих балів), а перед тим зазнала зневаги від рідного навчального закладу.    
16.07.15 | Коломия |
Цьогоріч Івано-Франківськ вдруге приєднався до міжнародного «Дня вуличної музики». В одному місці можна було почути сумні, ліричні мелодії, в іншому − драйвові, експресивні. А ще сучасні танці, імпровізований театр, хіп-хоп виступи та багато іншого. Свято відбувалося з розмахом, а музиканти не шкодували сил та енергії для створення гарного настрою, неймовірної енергетики та запалу, притаманного лише вільній музиці, яка лунає без перешкод, на вулицях...  
Обласних чиновників і депутатів Івано-Франківщини «штурмують» лікарі коломийського центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, який оце зараз зібралися перетворити на окрему юридичну особу станції швидкої медичної допомоги.   Наприкінці березня лікарі коломийського центру медицини катастроф пікетували сесію Івано-Франківської обласної ради  
02.04.15 | Коломия |