Байройт

Творче кредо фестивалю «Bayreuth Baroque» – повернення із забуття неосяжного репертуару барокової доби: опер, камерних кантат, а насамперед імен несправедливо забутих композиторів. Розкішні постановки пробуджують архітектурні перлини від музейного сну.
Розвиток драми тетралогії «Перстень Нібелунґа» набуває нових обертів, з’являються нові персонажі, нові злодії, нові жертви, нові діти. Гріхи і злочини старших тяжіють над новим поколінням. На молодших членів клану Вотана чатують поразки і розчарування.
Розголос про скандальні дискусії навколо останньої байройтської версії «Персня Нібелунга» спонукали відвідати цю постановку, самій розібратися, як режисер розповів “свою історію” і трансформував міф в ситуацію умовного «тут і тепер».
Сприйняття театру, опери крізь AR-окуляри – перший крок до охоплення простору як сингулярного дійства. Символи ваґнерівського міфу синтезуються з іншими символами сучасного роздвоєння реальності і формують наше симультанно-розпорошене, фраґментарне сприйняття світу.
Честь відкривати Ваґнерівський фестиваль у 2021 році прем’єрою «Летючого Голландця» отримала відома українська диригентка Оксана Линів, яка стане першою жінкою-диригентом в 145-літній історії Байройтського театру.
Постановка «Нюрнберзьких майстерзінґерів» у Байройті інтенданта Берлінської Komische Oper, відомого режисера і громадянина світу Баррі Коскі не просто радикальна і, водночас, історична. Вона унікальна і відзначена переважною більшістю музичних критиків як геніальний доробок сучасної оперної режисури. 
Публіка не просто змирилася із сюжетними, сценічними, ба навіть політичними актуалізаціями класичної оперної спадщини. Набирає обертів процес розуміння того, що оперна постановка є результатом колективної творчості. Нині опера стала одним з найпотужніших комунікативних явищ у царині культурної дипломатії та демократичного руху.
Лоенґрін Рауха не герой, а електрик, робітник, який мав би стати для Брабанту революціонером (блажен, хто вірує у прогрес революцій!)