Івано-Франківськ - Львів

В осередку Пласту у Львові за підтримки Львівської міської ради щодня діють 12 локацій для термінового збору провізії на потреби української армії.
  Коли мова йде про урбаністику в Україні, варто зауважити: маленькі міста перехоплюють ініціативу у мегаполісів. Чи то через те, що навіть незначні зміни у маленькому місті помітніші, чи то через більшу зацікавленість локальних громад в облаштуванні свого простору. Так чи інакше, українські урбаністи вже давно базуються не лише у Києві, Харкові чи Львові. Їхнім новим осередком стає Івано-Франківськ.   Юрій Филюк. Фото: The Ukrainians  
  Важко зараз усім, і письменники-фантасти – не виняток. Їхні дискусії на фестивалі «Карпатська мантикора», що вже втретє пройшов у Івано-Франківську, точились навколо позиції письменника в темні часи. Чи реагує фантастика на навколишню реальність, яка в Україні подекуди перевершує будь-яку мистецьку фантазію? Що ця література може дати суспільству, яке пережило Майдан?    
Юрій Яремчук, Ігор Слободян, Олекса Фурдіяк Відео, інсталяція, скульптура   В спекотливі літні дні тривожного 2014 року в Львівському Палаці Мистецтва відкрилася не просто цікава, а навіть, можна сказати, програмна виставка «Люд» Олекси Фурдіяка&Co. На мою думку, виставка могла би претендувати на мистецьку подію року (не очікуючи навіть осінньої програми ТАМу), якби такі категорії позиціонувалися мистецькими інституціями, критиками, журналістами, продвинутою громадськістю.  
Міжнародний рух «Молодь за мир» опановує галицькі землі. Активісти цієї організації закономірно спершу організувалися в столиці України, відтак створили осередок у Львові, а тепер започатковують свій рух і в Івано-Франківську.     Хто ж такі ці рухівці?