У навчальних закладах Львова, Тернополя та Франківська – карантин.

 

У Львові до 3 квітня призупиняють навчання у всіх навчальних закладах: школах, дитячих садках, закладах позашкільної освіти. Таке рішення ухвалила сьогодні міська комісія з питань ТЕБ та НС під час позапланового засідання. Сьогодні також оголосили про обмежувальні заходи на території Івано-Франківської ОТГ – з 12 до 22 березня.

 

 

На позачерговому засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у мерії Львова ухвалено низку заходів, які впровадять на території міста, щоб убезпечити мешканців від поширення респіраторних захворювань, зокрема вірусу COVID-2019.

 

Згідно з рішенням комісії, з 12 березня до 3 квітня призупиняють навчання у всіх навчальних закладах (школах, дитячих садочках, закладах позашкілля).

 

Упродовж так званого перехідного періоду, 12-13 березня, вчителі мають бути присутні у школах, а вихователі – в дошкільних закладах, щоб забезпечити прийом дітей без організації навчального процесу. Відпрацювання навчального матеріалу радять проводити з використанням технологій електронного навчання.

 

З огляду на зупинення навчального процесу, роботодавцям рекомендують за змоги організувати батькам неповнолітніх дітей роботу в дистанційному режимі.

 

Також у місті вводять обмеження на проведення культурно-масових і спортивних заходів. Форуми, фестивалі та інші планові заходи рекомендують перенести.

 

У громадському транспорті, торгових центрах тощо посилять дезінфекційні заходи. Керівникам торгівельних мереж, торгівельно-розважальних центрів рекомендовано: не допускати до роботи працівників з ознаками гострого респіраторного захворювання; забезпечити проведення обробки антисептичними засобами приміщення, торговельних закладів, закладів харчування тощо; провести роз’яснювальні роботи серед працівників про заходи щодо запобігання захворюванню на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом COVID-19; посилити дезінфекційний режим (проводити вологі прибирання з використанням дезінфікуючих засобів в торговельних закладах та закладах харчування, забезпечити постійну наявність антисептичних засобів для обробки рук тощо).

 

Управління соцзахисту департаменту гуманітарної політики ЛМР має забезпечити контроль за людьми літнього віку та людьми з обмеженими можливостями, які залишилися без піклування, організувати додому доставку продуктів харчування, ліків тощо.

 

Окрім того, вирішено заборонити відрядження працівників Львівської міської ради та підпорядкованих установ, організацій і підприємств за кордон. Рекомендовано вжити заходів задля перенесення запланованих групових поїздок і відряджень за кордон дітей та молоді.

 

 

У лікарнях також запровадять обмежувальні заходи щодо відвідування пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні.

 

Як повідомив мер Івано-Франківська Руслан Марцінків, сьогодні на засіданні комісії техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій вирішили оголосити про карантин і на території Івано-Франківської ОТГ. Обмежувальні заходи триватимуть з 12 і до 22 березня.

 

Під карантин потрапляють освітні заклади, які фінансують з міського бюджету: дитячі садочки, школи, професійно-технічні училища.

 

Роботодавцям при плануванні роботи рекомендували враховувати карантинні заходи. Також у Франківську рекомендують скасувати масові заходи у закритих приміщеннях, посилити дезінфекційні заходи в громадському транспорті, магазинах, на ринках тощо. Так само буде обмежено відвідування пацієнтів у лікарнях, поліклініках, геріатричних пансіонатах.

 

З 12 березня запровадять карантин і в навчальних закладах Тернопільської області.Триватиме він до 3 квітня. Про це повідомили під час регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській ОДА. 

 

За словами голови ОДА Ігоря Сопеля, Кабмін також вирішив увести обмеження на проведення масових та спортивних заходів. 

 

«Обмеження діятимуть на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Проте це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе лише з дозволу міжнародних організацій та без глядачів», уточнив Сопель.

 

 

11.03.2020