Кротик та всі інші

«CZECHIMAGE»: Чехія у яскравих плакатах молодих художників з усього світу – в «Книжковому леві» у Львові

 

 

Проєкт «CzechImage» розпочався 2018 року з нагоди 100-річчя заснування Чехословаччини. Тоді на факультеті дизайну та мистецтв ім. Ладіслава Сутнара при Західночеському університеті в Плзні влаштували конкурс студентських робіт. Аплікантам запропонували творчо відповісти на питання: «Як ви сприймаєте Чеську республіку?», «Які, на вашу думку, найбільш характерні риси Чехії як країни?», «У чому ви бачите унікальність Чехії?».

 

Перша виставка плакатів, створених у рамках конкурсу,  відбулася у галереї Чеських центрів у січні 2018. Згодом, за посередництва та підтримки мережі Чеських центрів у світі, конкурс був поширений на 10 країн, і впродовж 2018-2019 років добірка доповнилася роботами з Польщі, Словаччини, Швеції, України, Румунії, Молдови, Німеччини, Греції, Іспанії та Японії. Так «CzechImage» перетворився на мистецько-соціологічне дослідження Чехії очима молодих митців з різних куточків світу.

 

… Проєкт "CzechImage" пропонує нам подивитися на Чехію вільним та креативним поглядом, і представляє її через мистецькі роботи, які запрошують до дискусії. Наші різні досвіди та способи життя створюють образ Чеської республіки, що таїть у собі майже усі рівні сприйняття: романтичний, критичний чи стереотипний. Ula Schneider, Kunstschule Wien, Austria.

 

 У Львові у лютому 2020 у книгарні «Книжковий лев» на проспекті Шевченка, 14 Чеський центр презентує доповнену і змінену добірку найцікавіших робіт, створених у рамках проєкту за два роки.

 

Упродовж виставки заплановані відкриті розмови з львівськими молодими художниками і художницями про сучасну роль плакату як жанру, його видозміну і розвиток у часи нових технологій, кілька кураторських екскурсій по експозиції і навіть чеський розмовний клуб просто у книгарні.

 

Виставка триватиме до 8 березня 2020 р.

 

 

12.02.2020