Міґраційна служба анонсувала леґалізацію подвійного громадянства для нових українців.

 

Керівник Державної міґраційної служби Максим Соколюк заявив про те, що в Україні готують  узаконення подвійного громадянства – своєрідну "програму імміґрації", спрямовану на наповнення країни людьми.

 

Про це Соколюк сказав у інтерв'ю "Європейській правді".

 

 

З його слів, перший крок до цього вже зроблено – президентський законопроєкт №2590 подано до Верховної Ради.

 

"Цей документ, певно, ще має дискутуватися у парламенті, він може бути змінений. Не відкидаю, що будуть і додаткові проєкти з цього питання. Але вектор змін встановлений", – зазначив він.

 

Соколюк сказав, що Україна потребує "наповнення людьми для розбудови нашої країни".

 

"Зараз визначають, як саме буде оформлена нова процедура, але дещо вже зрозуміло. Конституційна норма про "єдине громадянство" збережеться: вона означає, що ми і далі будемо сприймати таких людей як громадян лише України, незважаючи на те, чи мають вони також паспорт іншої держави. А зміна буде у тому, що ми не будемо вимагати виходу з іншого громадянства для отримання українського паспорта", – пояснив він.

 

Водночас, будуть деякі обмеження щодо країн міґраційного ризику, до яких належить і держава-агресор, запевнив чиновник.

 

"Подвійне громадянство – це до певної міри програма імміґрації в Україну. Ми втрачаємо населення, дуже багато втратили економічних мігрантів. А тому повинні запропонувати певним категоріям мігрантів: "Приїжджайте в Україну"... Але гасел "Приїжджайте!" недостатньо. Потрібна економічна програма, яка би їх заохочувала це зробити", – підкреслив керівник ДМС.

 

13 грудня Президент України подав на розгляд Верховної Ради проєкт закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства", що пропонує спростити отримання громадянства тим, хто воював за Україну чи втік із РФ.

 

Зокрема, проєкт закону пропонує, що подання декларації про відмову від іноземного громадянства буде достатньо для набуття громадянства України особам: які служили (служать) у ЗСУ, допомагали у забезпеченні нацбезпеки та оборони; які є громадянами держави-агресора або держави-окупанта та зазнали у своїй країні переслідувань; які претендують на державну службу, на службу в органах місцевого самоврядування, на службу у правоохоронних органах тощо.

 

Також Президент пропонує: розширити коло осіб, які мають підстави для набуття громадянства України за територіальним походженням; скоротити перелік незалежних від особи причин неотримання документа про припинення іноземного громадянства; переглянути підстави для втрати громадянства України тощо.

 

17.12.2019