Верховний Суд дозволив Московському патріархату зберегти назву УПЦ.

 

Верховний Суд України дозволив Українській православній Церкві Московського патріархату зберегти свою назву – УПЦ.

 

Про це йдеться в постанові суду від 11 грудня, на котру покликається УНІАН.

 

 

Таким чином, ВСУ погодився з позицією попередніх інстанцій та залишив без задоволення касаційну скаргу Міністерства культури про перейменування УПЦ МП, яка мала вказати в своїй назві на приналежність до Російської православної церкви.

 

"Колегія суддів погоджується з висновками судів попередніх інстанцій, які встановили, що реєстраційним органам заборонені будь-які дії щодо внесення відомостей до ЄДР про Київську митрополію УПЦ та її структурні релігійні організації до вирішення цього спору по суті", – йдеться в документі.

 

20 грудня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон, у якому пропонує зобов'язати релігійні організації вказувати у своїй повній назві належність релігійної організації до керівного центру, якщо він перебуває за межами України – на території держави, яка здійснила воєнну агресію проти України або окупувала частину її території.

 

На підставі закону Мінкульт визначив список Церков, які повинні бути перейменовані. Серед них і УПЦ МП.

 

Водночас, в УПЦ МП заявили, що їхній центр – у Києві, а не у Москві, й тому перейменовуватися не будуть. Церква подала заяву до Окружного адмінсуду Києва, який зобов'язав Мінкульт скасувати цей наказ із переліком Церков, а перейменування УПЦ МП – призупинити. 

 

17.12.2019