ОП: Зеленський і Путін матимуть двосторонню зустріч у Парижі.

 

Президент України Володимир Зеленський відбуде двосторонню зустріч із президентом Росії Владіміром Путіним на марґінесі саміту "Нормандської четвірки" у Парижі.

 

 

Розмова президентів України та Росії відбудеться по завершенні переговорів лідерів країн "четвірки", повідомив заступник керівника ОП Кирило Тимошенко.

 

Сама ж серія переговорів Володимира Зеленського розпочнеться із осібних консультацій із Емманюелем Макроном і Анґелою Меркель іще перед початком чотиристоронньої зустрічі.

 

"Спочатку Президент відбуде двосторонню зустріч з президентом Франції Емманюелем Макроном, після цього – з канцлером Німеччини Анґелою Меркель. І далі буде зустріч чотирьох лідерів у "нормандському форматі". Після цього Президент України Володимир Зеленський проведе двосторонню зустріч з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним", – повідомив Кирило Тимошенко у розмові з представниками масмедій у Парижі.

 

Українська сторона не виключає, що переговори із Росією включатимуть не лише проблему конфлікту на Донбасі, а й газове питання.

 

"У складі делеґації є пан Оржель (міністр енергетики та захисту довкілля України, – Z) та пан Вітренко (виконавчий директор НАК "Нафтогаз України", – Z). При потребі вони братимуть участь в обговоренні газових та інших питань, які їх стосуються", – зазначив заступник керівника Офісу Президента.

 

Наразі тривалість переговорів невідома.

 

Як повідомило hromadske, до делеґації ввійшли:

 

міністр закордонних справ Вадим Пристайко;

міністр внутрішніх справ Арсен Аваков;

міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель;

голова Служби безпеки України Іван Баканов;

головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак;

перший помічник Президента Сергій Шефір;

помічник Президента Андрій Єрмак;

радник президента Руслан Демченко;

голова Офісу Президента Андрій Богдан;

заступник голови Офісу Президента Кирило Тимошенко;

заступник голови Офісу Президента Юрій Костюк;

заступник голови Офісу президента Ігор Жовква;

виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

 

Як пише видання "Європейська правда", підсумкова пресконференція має відбутися після зустрічі "четвірки", а вже потім відбудуться окремі переговори президентів України та Росії. 

 

"Те, що ця зустріч не буде поєднана із чотиристороннім "нормандським форматом", дозволяє припустити, що буде йтися про питання, не пов’язані із виконанням "мінських домовленостей". Раніше публічно називали одне таке питання – газові переговори. Українська сторона неодноразово визнавала, що у разі ініціативи з боку РФ буде готова обговорити газове питання на зустрічі в Парижі", – зазначає "ЄП".

 

 

09.12.2019