У Млинах вшанували Михайла Вербицького.

 

 

У суботу, 7 грудня, в селі Млини Республіки Польща відбулись урочистості з нагоди 149-річчя від дня смерті українського композитора, автора мелодії гімну України отця Михайла Вербицького. Участь у меморіальних заходах узяла й делегація зі Львівщини, – повідомляє пресслужба ЛОДА.

 

Заходи розпочалися з поминальної молитви в церкві Покрови Пречистої Богородиці. Саме тут в останні роки свого життя був парохом отець Михайло Вербицький. Після Служби Божої відбулася поминальна молитва біля могили композитора, учасники заходів поклали квіти до каплиці-пантеону на могилі отця Михайла Вербицького поряд із храмом і провели громадське віче.

 

Фото: busk-rda.gov.ua

 

До урочистостей долучилися не лише делегації з різних районів Львівщини, а й представники з усього Закерзоння, а також українці, які нині мешкають у навколишніх селах. Захід відбувся з ініціативи Львівського регіонального суспільно-культурного товариства «Надсяння» та за сприяння ЛОДА.

 

Фото: zolochiv.net

 

Напередодні, 6 грудня, заходи з ушанування отця Михайла Вербицького відбулися й у Львові. Представники влади та громадськість поклали квіти до пам’ятника Вербицькому, спільно виконали державний гімн України. Опісля відбулося громадське віче, а на завершення урочистостей присутні заспівали церковний гімн України «Боже великий, єдиний».

 

Для довідки:

 

Михайло Вербицький – український композитор, хоровий диригент, священик УГКЦ, громадський діяч, автор музики державного гімну України «Ще не вмерла Україна». Народився 4 березня 1815 року в с. Явірник Руський Сяноцького округу Королівства Галичини та Володимирії, Австрійська імперія (нині ґміна Бірча, Перемишльський повіт, Підкарпатське воєводство, Польща).

 

Перше виконання твору «Ще не вмерла Україна» як гімну відбулося 10 березня 1865 року в Перемишлі – як завершальний номер концерту, присвячений Тарасові Шевченку. В останні роки життя композитор займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику.

 

1856 року він став парохом церкви у селі Млини неподалік Перемишля, де проживав до смерті 7 грудня 1870 року, помер у віці 55 років.

 

27 грудня 2015 року у Львові, у 200-річчя від дня народження, відкрили та освятили пам’ятник отцеві Михайлові Вербицькому. Монумент встановили на розі вулиць Бандери – Чупринки – Вербицького з ініціативи Товариства «Надсяння». Авторами пам’ятника є Володимир і Андрій Сухорські.

 

09.12.2019