"Я хочу втекти із цієї фортеці": Зеленський вийшов на обкладинці Time.

 

Свіже число журналу Time вийшло із Президентом України Володимиром Зеленським на першій сторінці. Для передовиці видання Президент зазнимкований змореним, у своєму улюбленому темнозеленому светрі.

 

 

"Людина посередині", – проголошує заголовок на першій сторінці Time. В підзаголовку уточнюють, що Президент України виявився стиснутим між Путіним і Трампом. Публікація, підготована Саймоном Шустером, будується на викликах, котрі впали на плечі коміка після обрання Президентом. Значна частина описує спроби подолати скандал зі США.

 

Текст починається із твердження, що рік – "це довгий термін у політиці". Шустер згадує собі зустріч зі Зеленським у березні 2019 року за кулісами гастрольного туру, влаштованого під час президентської кампанії. "Який він? Нормальний хлопець?" – запитував Зеленський про Дональда Трампа. "41-річний чоловік здавався впевненим і навіть зухвалим, він очікував підкорити Трампа практично самими жартами і усмішкою", – описує автор. "Ми поладнаємо. Я впевнений, ми знайдемо спільну мову", – вважав Зеленський.

 

Втім, зовсім скоро спалахнув скандал зі спробами здійснення тиску Дональдом Трампом на Україну. Також Зеленський пересвідчився в тому, що завершити війну і порозумітися з Владіміром Путіним не є просто.

 

"Коли ми зустрілися знову у листопаді, він постарів і змінився набагато більше, ніж можна було собі очікувати, за ті вісім місяців. Він став не просто більше втомленим або більш реалістичним, але, здалося, сам підхопив вірус політичної хвороби, яку колись сам ненавидів і хотів подолати: цинізм", – пише Шустер.

 

"Я живу тут, ніби у фортеці, з якої я просто хочу втекти", – пожалівся Зеленський, сидячи в будівлі на Банковій, з котрої буквально прагнув виїхати у перші місяці президентури.

 

У чому ж проявляється політичний цинізм Зеленського? Після низки політичних інтриґ він утвердився в думці нікому не довіряти. "Я нікому не довіряю, – сказав Зеленський, коли журналісти спитали у нього, чи він довіряє Владіміру Путіну. – Політика – то не точна наука. У школі я любив математику. В математиці все для мене було просто: ви можете розв’язати рівняння зі змінною, з однією змінною. А тут усі змінні", – пояснив Зеленський.

 

Президент бачить, що "нікому не можна довіряти" і "в кожного просто є свої інтереси".

 

Зеленський не встигає стежити за всіма процесами за кордоном – він волів би піклуватися лише про внутрішню політику. Зокрема, він був здивований недавніми заявами Емманюеля Макрона про Росію й НАТО.

 

"Французький президент Емманюель Макрон, який приймає саміт ["нормандської четвірки"], у листопаді зробив кілька зауважень, які стривожили українців. Макрон сказав, що Росія більше не є ворогом НАТО і має розглядатися як партнер [...], а НАТО «переживає смерть мозку»... Після запитання про ці слова Макрона Зеленський здивувався. «Він дійсно так сказав?» – спитав Президент України. Зеленський не звертав великої уваги на європейські інтриґи, в нього було достатньо проблем вдома", – подає Time.

 

 

Автор нагадує: що ближче до переговорів, то більше Зеленського звинувачують у капітуляції перед Росією; політичний рейтинґ почав падати. Втім, Зеленський заявив журналістам у інтерв'ю, що не піде на Донбас і не розпочне війни.

 

Коментуючи скандал зі США, Володимир Зеленський зазначив, що не хотів би бачити Україну "фіґурою на карті або пішаком на шахівниці великих світових гравців". На погляд Саймона Шустера, якщо перші шість місяців при владі чогось і навчили Зеленського, то це мінливості світової політики та хисткості союзів.

 

"Ось чому відповідаючи на питання, кому я довіряю, я чесно сказав: нікому", – пояснила "Людина посередині".

 

06.12.2019