Путін вважає неприйнятними умови України на транзит газу.

 

Президент Росії Владімір Путін назвав умови української сторони щодо транзиту газу "економічно неприйнятними".

 

Про це Путін заявив на пресконференції після переговорів з президентом Сербії Олександром Вучичем, повідомляє інформаційна аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

 

"Я постійно повторюю, що ми готові зберегти український транзит. Ми ведемо зараз переговори у Відні. Це ніякий не секрет. Правда, умови, які нам пропонують можливі українські транзитери, вони економічно неприйнятні. Поки. Але я сподіваюся, що це позиція-запит – вдасться якось позиції погодити", – сказав Путін.

 

Виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявив: якщо російська сторона невдоволена пропозицією офіційного Києва, "Газпрому" слід звернутися до НКРЕКП з обґрунтуванням необхідності зниження тарифу.

 

"Російській стороні було роз'яснено, що вона може звернутися до оператора або напряму до регулятора (НКРЕКП) з обґрунтуванням необхідності зниження тарифу, якщо український тариф є вищим за тарифи альтернативних (конкурентних) газопроводів або якщо тариф робить експорт газу невигідним для "Газпрому", – написав Вітренко у Facebook.

 

Він нагадав, що Україна впроваджує європейську методологію розрахунку тарифу, яку застосовують до транзиту газу згідно з європейським тарифним кодексом (NC TAR).

 

"За цією методологією тариф має відповідати актуальним витратам оператора газотранспортної системи... Іншими словами, розрахунки транзитного тарифу, які були показані "Газпрому" і які зараз коментує російська сторона, лише покривають скореговані витрати оператора ГТС України, і тому цей тариф аж ніяк не може вважатися завищеним", – пояснив виконавчий директор "Нафтогазу".

 

З його слів, транзит має бути економічно вигідним для всіх сторін: української, російської та європейської. "Це якщо економічні аргументи комусь дійсно важливі", – резюмував Вітренко.

 

У жовтні українська сторона презентувала нову методику розрахунку тарифу на транзит газу. У "Нафтогазі" порахували, що на період 2020-2024 років за бронювання 60 млрд куб. м транзитних потужностей ГТС України тариф становитиме $3,21 за 1 тис. куб. м на 100 км, а за бронювання 90 млрд куб. м – $2,56 за 1 тис. куб. м на 100 км. Водночас тариф на транзит російського газу до 2019 року – $2,61 за 1 тис. куб. м на 100 км (усі – з ПДВ). У 2016 році Міллер повідомляв, що тариф на транспорт газу "Північним потоком 2" становить $2,1 за 1 тис. куб. м на 100 км.

 

05.12.2019