Директором УІНП призначено Антона Дробовича, В'ятровичевого опонента.

 

Кабінет Міністрів України оголосив переможцем конкурсу на посаду директора Українського інституту національної пам’яті Антона Дробовича.

 

Таке рішення уряд ухвалив на своєму засіданні в середу.

 

 

"Кабінет Міністрів встановив переможців конкурсу на зайняття посад державної служби категорії «А» на посади: голови Українського інституту національної пам’яті – Дробовича Антона Едуардовича...", – ідеться у повідомленні на "Урядовому порталі".

 

Антон Дробович – кандидат філософських наук, керівник освітніх програм Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр”. Доцент Педагогічного університету імені Драгоманова; експерт з питань культури і освіти Інституту суспільно-економічних досліджень.

 

Конкурентом Дробовичу у фіналі конкурсу був Василь Яблонський, заступник директора Національного інституту стратеґічних досліджень.

 

Колишній директор УІНП народний депутат Володимир В'ятрович розкритикував рішення Кабміну. 

 

"Чергове неправильне кадрове рішення уряду в гуманітарній політиці. Це вже не помилка, а розворот в інший бік. В національній пам'яті може не лишитися місця для України та українців”, – написав він у Facebook.

 

Згідно з інформацією видання "Новинарня", нинішні працівники УІНП називають Дробовича “лобістом російської концепції меморіалу в Бабиному Яру”, який опонував лінії Інституту часів Володимира В’ятровича в цій темі. 

 

 

Під час конкурсу Антон Дробович хвалив роботу УІНП каденції Володимира В'ятровича за енерґійність, за те, що вони "зробили багато роботи і дуже голосно заявили про неї", водночас, заявляв про намір певні речі переробити.

 

"Мені подобаються далеко не всі рішення та методи, якими вони діяли. Деякі речі хочеться переробити або завершити в інший спосіб. Але слід віддати належне цим людям – це чи не перший випадок в історії української незалежної держави, коли хтось так пристрасно і рішуче здійснював гуманітарну політику. Вони мали волю, силу і чин. Чи сподобалося це більшості громадян? Щодо цього є питання", – сказав Дробович "Історичній правді".

 

Дробович заявляв, що йде в УНІП, бо хоче зробити офіційну політику пам'яті в Україні "виваженішою та ліберальнішою".

 

Визначаючи перед собою пріоритети, Дробович зазначив, що прагне забезпечити "результативність та зрозумілість діяльності УІНП для платників податків", "щоб інституція не сприймалася як рупор агітації, ідеологічної боротьби чи пропаганди, а стала зрозумілим для громадян інструментом налагодження суспільного діалогу та зміцнення здорової ідентичності".

 

Пан Антон триматиметься "історичної чесності та посилення інтелектуальної моди на критичне мислення в питаннях політики пам'яті".

 

Кандидат також прагне збільшити рівень інклюзивності офіційної пам'яті – "докладати більше зусиль із збереження пам'яті про спільну історію українців та українських поляків, євреїв, вірмен, татар, греків, болгар та інших". "Ми є дуже різноманітною політичною нацією, і це має краще відчуватися в діяльності УІНП", – окреслив він.

 

04.12.2019