З Німеччини виганяють двох російських дипломатів.

Цей крок пов'язаний з гучним вбивством колишнього чеченського польового командира у Берліні у серпні.

 

                         Зелімхан Хангошвілі

 

Уряд Німеччини висилає двох співробітників посольства Росії в зв'язку з убивством в Берліні колишнього чеченського польового командира. Про це в середу, четвертого грудня, повідомила телерадіокомпанія Deutsche Welle з покликом на інформацію Міністерства закордонних справ ФРН.

 

Німецьке зовнішньополітичне відомство у своїй заяві зазначає, що два співробітники посольства Росії в Німеччині були оголошені персонами нон ґрата, оскільки російська влада, попри регулярні й наполегливі вимоги, не надала достатнього сприяння в розслідуванні вбивства в берлінському парку «Малий Зоопарк» (Klenier Tiergarten) 23 серпня цього року.

 

Востаннє представник МЗС ФРН Андреас Міхаеліс (Andreas Michaelis) звертався до посла Росії в Німеччині Сергія Нєчаєва з таким проханням 20 листопада, зазначено в заяві. «Однак російська сторона затягувала виконання вимоги уряду Німеччини посприяти в розслідуванні злочину», – нарікає німецьке зовнішньополітичне відомство.

 

Як говориться в повідомленні МЗС, на тлі того, що федеральна прокуратура Німеччини з четвертого грудня взяла на себе розслідування цього злочину, а також «враховуючи, що багато фактів говорять про те, що вбивство було скоєно на замовлення російської або чеченської влади, уряд Німеччини продовжує з усією серйозністю наполягати на тому, щоб Росія почала сприяти в розслідуванні цього злочину».

 

За інформацією тижневика Der Spiegel, обидва дипломати, котрі працювали в російському посольстві в Берліні й оголошені персонами нон ґрата, насправді є співробітниками російських спецслужб. Тепер вони повинні залишити Німеччину протягом семи днів.

 

Нагадаємо, що Зелімхан Хангошвілі був застрелений в берлінському парку «Малий Зоопарк» в центрі Берліна 23 серпня. Громадянин Грузії був польовим командиром під час другої чеченської війни. Влада Росії оголосили його в розшук за звинуваченням у тероризмі. Хангошвілі виїхав до Німеччини після того, як в 2015 році на нього в Грузії було вчинено черговий замах.

 

Ймовірного вбивцю Хангошвілі затримали в Берліні того ж дня завдяки свідченням очевидців. Ним виявився чоловік з російським паспортом на ім'я Вадима Соколова.

04.12.2019