Порошенко, Тимошенко і Вакарчук виступили зі спільною заявою перед "Нормандією".

 

Партії демократичної парламентської опозиції – "Європейська солідарність", "Батьківщина" і "Голос" – перед самітом "Нормандської четвірки", запланованим на 9 грудня, виступили зі спільною заявою і закликали Володимира Зеленського не допустити порушення "червоних ліній".

 

Заяву про недопущення порушення національних інтересів України, підписану лідерами трьох партій – Петром Порошенком, Юлією Тимошенко і Святославом Вакарчуком, – на парламентському засіданні зачитали із трибуни представники фракцій Андрій Парубій, Іван Крулько і Сергій Рахманін.

 

 

"Усвідомлюючи ризики для безпеки і національних інтересів України, реалізації європейського і євроатлантичного вибору українського народу, які виходять з триваючої агресії Російської Федерації, заявляємо про необхідність дотримання під час переговорів у "нормандському форматі" принципових позицій ("червоних ліній)", порушення яких завдасть непоправної шкоди Україні", – ідеться у заяві трьох сил.

 

"ЄС", "Батьківщина" і "Голос" вимагають: "Жодних компромісів щодо унітарної держави – і ніякої федералізації. Жодних компромісів щодо європейського та євроатлантичного курсу. Жодних політичних дій, зокрема виборів на тимчасово окупованих територіях Донбасу, до виконання умов безпеки і деокупації, зокрема, виведення російських військ, роззброєння незаконно озброєних формувань, встановлення контролю над державним кордоном. Жодних компромісів щодо деокупації та повернення Криму в Україну. Жодного припинення міжнародних судових процесів проти Росії", – перелічено у заяві.

 

Автори заяви вимагають забезпечення принципу "спершу безпека" – всеохопне припинення вогню; виведення російських військ і зброї з території України; повернення контролю України над українсько-російським кордоном.

 

"Координуємо свої дії для забезпечення непорушності цих "червоних ліній" і дотримання національних інтересів нашої держави і закликаємо всі державницькі партії і громадські організації долучитися до спільної боротьби із захисту України", – ідеться у заяві, підписаній Порошенком, Тимошенко і Вакарчуком.

 

 

04.12.2019