PISA 2018: Рівень знань українських школярів нижчий за середній.

 

Результати міжнародного дослідження якості освіти PISA 2018 свідчать про те, що у міжнародному порівнянні українські школярі опинилися приблизно на посередньому рівні. Рейтинґ складається з 79 учасників; оцінювали читацьку та математичну компетенції, а також знання у сфері природничих наук.

 

 

Про це інформує "Німецька хвиля".

 

За показником читацької компетенції – здатності розуміння й інтерпретації текстів, з якими школярі матимуть справу в повсякденному житті, – 15-річні учні українських шкіл набрали в середньому 466 балів із 1000 можливих. При цім  середній показник для країн Організації економічного співробітництва та розвитку (OECP) становить 487 балів. 

 

Таку ж кількість балів, як і Україна, отримала Туреччина.

 

Найближчими сусідами України у рейтингу за цим показником є Ізраїль та Люксембург, які набрали по 470 балів.

 

Найгіршою є ситуація у філіппінських школярів, які в середньому набрали 340 балів. А найкращий показник у китайських школярів – 555 балів. Щоправда, у випадку КНР дослідження проводили не по всій країні, а лише у чотирьох провінціях.

 

За показником математичної компетенції учні українських шкіл в середньому здобули 453 бали при середньому показнику для країн ОЕСР в 489 балів. Тут найближчими сусідами України знову ж таки є Туреччина (454 бали), а також Греція і Кіпр (451 бал).

 

Лідером рейтингу за цим показником є школярі чотирьох китайських провінцій (591 бал), на останньому місці – діти з Домініканської Республіки (325 балів).

 

У сфері природничих наук українські школярі в середньому отримали 469 балів, у той час як середній показник для держав ОЕСР сягає 489 балів. Подібні результати отримали також Білорусь (471 бал) та Туреччина (468 балів). Учні шкіл у чотирьох китайських провінціях лідирують з показником у 590 балів, а учні навчальних закладів у Домініканській Республіці в середньому здобули лише 336 балів – це найнижчий показник.

 

У дослідженні PISA 2018 взяли участь 79 країн чи економічних систем, адже, наприклад, у випадку Китаю, окрім чотирьох провінцій країни, окремо оцінювалия успіхи учнів у Гонконгу чи Макао.

 

Дослідження PISA проводить ОЕСР кожні три роки. Нині у ньому взяли участь 600 тисяч 15-річних школярів, які на час проведення опитування навчались щонайменше у сьомому класі. Дослідження має на меті визначити рівень трьох компетентностей учнів: у читанні, математиці та природничих науках. Також дослідники опитують школярів про умови їхнього життя, аби з'ясувати, які фактори впливають на успішність дітей.

 

Уперше дослідження було проведено у 2000 році. З того часу до нього приєдналася значна кількість країн, які не є членами ОЕСР, – зараз їх загалом 80. Україна, яка також не є членом організації, цього разу вперше долучилася до дослідження.

 

Міністр освіти та науки України Ганна Новосад заявила 11 листопада, що результати PISA 2018 стануть для української влади "відправною точкою", за допомогою якої у подальшому можна буде вимірювати успіхи у сфері освіти.

 

03.12.2019