Колишній пропутінський депутат Держдуми РФ здобув німецьке громадянство.

Роберт Шлєґель був, зокрема, одним з провідників сумнозвісного руху «Наши».

 

 

Колишній депутат Державної думи РФ від фракції «Єдина Росія» та співавтор низки суперечливих законів Роберт Шлєґель перебрався до Німеччини, живе в Мюнхені та працює директором зі стратегічних проєктів і операцій в німецькому підрозділі швейцарської компанії Acronis. Він, зокрема, був відомим у Росії як речник, а потім комісар пропутінського громадсько-політичного руху «Наши».  За інформацією німецької газети Süddeutsche Zeitung, Шлєґель нещодавно отримав громадянство ФРН як пізній переселенець і нащадок поволзьких німців.

 

У відповідь на запит газети про причини переселення Роберт Шлєґель повідомив, що «розчарувався в політиці», а його погляди «дуже змінилися». «Тепер я звичайний чоловік з неабияким життєвим досвідом», – йдеться в електронному листі колишнього російського депутата німецькому виданню, датованому 29 листопада. Крім того, Шлєґель зізнався, що бажає, аби його діти «зростали в Німеччині як частина культури і народу, до якого вони належать».

 

Süddeutsche Zeitung нагадала, що в 2006-2007 роках Шлєґель був, зокрема, причетним до створення антизахідних агітаційних відеороликів «нашистів», зокрема присвячених подіям навколо перенесення пам’ятника радянському солдату в Талліні. Рух «Наши» також взяв на себе відповідальність за кібератаку на сайти естонського уряду. За даними видання, зараз Шлєґель заперечує свою причетність до кібератаки, а свою участь у русі «Наши» називає «гріхом молодості».

 

Після запитів Süddeutsche Zeitung компанія Acronis тимчасово відсторонила Шлєґеля від виконання обов'язків і почала внутрішню перевірку. Її результати будуть надані наглядовій раді компанії, після цього буде ухвалено рішення про подальшу долю російського ексдепутата.

02.12.2019