Аперитив подано

Для стимулювання апетиту і покращення слиновиділення на Кавказі вживають айран, на берегах Тібру кампарі, а в наших палестинах відповідним процесам сприяє трохи соціології і скандалів. Огляд подій тижня в Україні.

 

Рейтинг тижня

 

 

Слабенькою втіхою для Президента Зеленського може слугувати той факт, що коли експерти ознайомилися з результатами дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, то пригадали – падіння популярності в перші місяці перебування на посаді у гаранта Конституції спостерігали в Україні завжди, ще з часів Кучми. Був, щоправда, виняток з прізвищем Янукович, в якого рейтинг на початках стояв, як китайський мур, але закінчилося все зле і для нього, і для електорату.

Володимир Олександрович переймається наразі тим, що «впав» за три місяці з 73% довіри у населення до 52%. Такого «стрімкого домкрата» ще у вітчизняній історії не було, і регрес можна пояснити перманентними бздурами, які чинить вся нова команда на чолі з Президентом, і дуже слабким виконанням передвиборчих обіцянок, з яким вони йшли на Банкову і в парламент.

 

Для покращення ситуації дуже доречно трапилося підвищення пенсії, яке припало на 1 грудня. Щоправда, таке підвищення було заплановане ще минулим бюджетом і попередньою владою, але на це не кожен зверне увагу.

 

Більше позитивних балів Зеленський сподівається отримати після зустрічі у «нормандському» форматі, в ході підготовки до якої знову зателефонував в Кремль, де з місцевим президентом говорив про повернення викраденого росіянами обладнання з катерів і буксира та чомусь про транзит газу з РФ в Європу через територію України. Говорити про транспортування вуглеводнів не є в компетенції Верховного головнокомандувача, але так сталося, що тристороння зустріч у форматі Україна – ЄС – Росія з питання транзиту газу через Україну, запланована на 29 листопада, не відбулася, а отже, без Президента ніякий «Нафтогаз» собі ради не дасть.

 

Тепер на Банковій це все треба оформити в гарне відео і чекати наступного соціологічного дослідження.

 

 

Обшук тижня

 

 

Державне бюро розслідувань в очікуванні пертурбацій не втомлюється робити незрозумілі речі. Цього разу спеціалісти з ДБР потрапили в халепу не з прослуховуванням телефонних розмов свого керівника, а після надіслання в Генеральну прокуратуру повідомлення про підозру народній депутатці Софії Федині та волонтерці, ветерану АТО Олені Самбул (більш відомій під псевдонімом Маруся Звіробій) у погрозі вбивства Президента України.

 

Після епістолярного контакту з ГПУ співробітники вирішили встановити візуальний контакт з жінкою, яка воювала. Помешкання Самбул-Звіробій обшукали в найкращих традиціях – о шостій ранку і за допомогою загону спецпризначенців з автоматами. Вилучили зареєстровану зброю, телефон і записник.

 

Для чого робити такий ґвалт і підставлятися під цілком заслужене визначення «держиморди», міг би пояснити шеф ДРБ Роман Труба, але цього разу розслідувач промовчав, і якщо справу якось делікатно не замнуть, то Бюро з будь-яким керівником матиме тавро «їм пороблено».


 

Язик тижня

 

 

Лаври виробника скандальних глупот у ДБР в швидкісному режимі перехопила народна депутатка від партії «Слуга народу» Ольга Василевська-Смаглюк.

 

«Мені здається, що в нас у країні така сильна свобода слова, що її пора б уже приглушити, із поваги до інституту президентства фільтрувати свої висловлювання», – сказала вона у телеефірі, коментуючи справу щодо Федини і Звіробій.

 

У цьому одкровенні від представниці монобільшості прекрасне все до останнього звуку, а увінчує словесну еякуляцію Василевської-Смаглюк те, що в допарламентському минулому вона працювала на телеканалі «1+1» і тому про свободу слова знає з першоджерел.

 

Потім пані Ольга трохи зрозуміла, що бовкнула зайве, і додала, що голосуватиме за зняття недоторканності з Федини, але не за притягнення до відповідальності своєї колеги по роботі у Верховній Раді. А коли вже справа набрала розголосу, то Ольга Михайлівна включила традиційну для таких випадків мантру «Мої слова вирвані з контексту».

 

Марно сподіватися, що подібних казусів «слуги» уникнуть в майбутньому, а враховуючи пієтет, який сповідує їхній лідер до соціологічних опитувань, варто кожен робочий день молодих парламентарів починати з цифри 47% – саме стільки громадян України незадоволені роботою Верховної Ради.

 

 

Дипломатія тижня

 

 

Поки небайдужі бідкалися, що з Міністерства закордонних справ йде заступник міністра Олена Зеркаль, це відомство прогавило черговий напад братньої любові з залісся. Голова Державної думи РФ В'ячеслав Володін пригрозив Україні, що «націоналізм і утиск малих народів може призвести до виходу зі складу України ряду областей».

 

Цей плід хворої уяви росіянина було опубліковано на офіційному сайті Державної думи, але з нашої сторони жодної офіційної реакції не спостерігалося.

 

Пояснити це можна тим, що були вихідні і ще й святкували Романа, але набагато важливіше, що колись МЗС мало необережність самостійно реагувати на міжнародні виклики, після чого хапнуло на горіхи від самого Президента Зеленського, який вважає, що такими делікатними сферами може займатися виключно головний чоловік в державі.

 

Сміливості відреагувати на російські мрії набрався лише віце-прем‘єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба, який у Твітері написав:

«Готові прийняти пару областей РФ. Для відновлення історичної справедливості, демократичного управління, запровадження європейських стандартів життя».

 

До зустрічі в Парижі залишився тиждень, почекаємо, що запустять в ефір володіноподібні.

 

02.12.2019