Оржель купуватиме газ у Росії лише водночас із отриманням компенсацій.

 

Україна під час газових переговорів із Росією розглядає "пакетну пропозицію" щодо продовження транзиту та відновлення прямих постачань газу, однак водночас порушує питання компенсації боргів "Газпрому" за Стокгольмським арбітражем.

 

 

Про це заявив міністр енергетики та довкілля Олексій Оржель на брифінґу в Києві, повідомила аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

"Є зафіксовані відповідні зобов'язання на рівні арбітражів: якщо це пов'язано з прямими постачаннями, то ми прямі постачання пов'язуємо безпосередньо з компенсацією цих боргів", – заявив Оржель.

 

Зі слів міністра, в питаннях обсягів і термінів постачання Україна максимально координується з європейською стороною, оскільки це для європейських партнерів також критично важливі моменти.

 

При цім Оржель наголосив: збереження транзиту газу важливе, щоб не було "жодних технічних проблем" або ввімкнення української газотранспортної системи в реверсному режимі.

 

Він також зазначив, що з припиненням транзиту можливе зростання ціни газу на європейських та українському ринках.

 

Олексій Оржель очікує, що найближчим часом газові переговори з Росією перейдуть від технічних консультацій до погодження договору транспортування і постачання природного газу.

 

"Сторони нині перебувають у технічних консультаціях. Найближчим часом питання переходитиме дійсно до певних уже значних елементів погодження договору транспортування і умов постачання або компенсації тих позицій і грошових рішень за арбітражами", – сказав міністр.

 

"Нині триває активна робота якраз в питанні погодження двох договорів, щоб ухвалювати конкретні рішення про обсяги і терміни компенсацій", – додав міністр.

 

З його слів, процес іде досить активно, і, хоча переговори не є легкими, але вже є "певні конструктиви".

 

02.12.2019