Зеленський: Я не хочу війни і не піду на Донбас.

 

Президент України Володимир Зеленський заявив про те, що він ніколи не погодиться на війну і не має наміру відвойовувати Донбас зброєю. Голова держави сказав: якщо українцям не подобається його план вирішення конфлікту, то на наступних виборах вони можуть обрати собі інакшого Президента.

 

Про це Зеленський говорив у інтерв’ю низці іноземних медій, котре у понеділок опублікувала польська Gazeta Wyborcza. Інтерв’ю фокусувалося на темі саміту «нормандської четвірки», запланованого на 9 грудня.

 

 

«Я не погоджуся з тим, щоб піти [війною] на Донбас, – сказав Президент, відповідаючи на питання про варіант дій на випадок провалу переговорів у Парижі. – Знаю, що є багато гарячих голів, зокрема серед протестувальників, котрі радять: ходімо і все відвоюймо. Але якою була би ціна цього, скільки людей би загинуло? Сотні тисяч, і вибухне війна, котра охопить цілу Україну, а потім Європу», – вважає Зеленський.

 

«Я не хочу війни. Якщо це не вдовольняє суспільство, то прийде інакший лідер, котрий сповнить очікування суспільства. Але я ніколи не піду на війну. На жаль, люди, котрі говорять про війну, розігріваються декотрими представниками попередньої влади. Мене, а також і міжнародних лідерів, це дивує», – заявив Зеленський.

 

Президент України сказав, що сам факт проведення саміту 9 грудня він сприйматиме як перемогу, адже «нормандська четвірка» не збиралася вже три роки. «Перемога настає тоді, коли перестає говорити зброя, а починають говорити люди», – пояснив Володимир Зеленський.

 

При тім Володимир Зеленський запевнив, що він засадничо не має довіри до Владіміра Путін.

 

«Я нікому не довіряю. В школі я любив математику, там все було зрозумілим. Розв’язуєш рівняння з однією чи кількома невідомими. А тут все невідоме, включаючи нашу країну, політиків у нашій країні. Я прийшов із бізнесу і вважаю, що тут не може бути довіри. В кожного є свої інтереси», – заявив Президент.

 

Голова держави заявив, що поведе переговори з огляду на те, що його політика щодо Донбасу фокусується на людині. Відтак, найпершим пріоритетом є звільнення поневолених. «Це взагалі не тема торгів. Я переконаний, що Франція і Німеччина будуть «за», але не розумію, чому Росія може бути «проти». Гадаю, в цьому питанні не може бути розбіжностей», – сказав Зеленський.

 

У Парижі Президент також клопотатиме про повне припинення вогню, бо його не задовольняє теперішній рівень дотримання перемир’я на Донбасі. Третя серед пріоритетних тем – вибори на Донбасі. «Ми мусимо розуміти, що, обговорюючи цю тему, очікуємо повного роззброєння всіх нелегальних збройних формувань», – зазначив Володимир Зеленський.

 

Президент запевнив, що він не погодиться на вибори до роззброєння бойовиків.

 

«Вибори відбудуться згідно з українським законодавством і законом, на нашій території не може бути якихось озброєних людей. Вибори означають допущення всіх українських партій, спостерігачів, журналістів, ОБСЄ, ЦВК. А ще є понад мільйон осіб лише в Україні, котрі мусіли виїхати із Донбасу. Їхнє право вибору теж треба дотримати. А оскільки втекли від обстрілів, то не можуть повернутися, якщо там люди зі зброєю», – сказав Зеленський.

 

Президент передбачає, що найважчі дебати стосуватимуться відновлення контролю над кордоном. Зеленський звернув увагу на те, що кордон – останній пункт у «мінських угодах», але він бажав би бачити його пріоритетним.

 

 

Президент України Володимир Зеленський заявив, що за мешканців окупованих районів Донецької і Луганської областей слід боротися. А залюбленим у Росію він порадив обрати іншу країну.

 

"Було опубліковано опитування, що більшість людей хоче жити в Росії. Це неправда. Я вірю і знаю, що там є люди, які за Україну. Також є "ті, які загубилися". І нарешті, є ті, хто за Росію. Ті, хто за Росію, можуть поїхати, Росія нині роздає нелеґальні російські паспорти. Кожна людина має право обирати, де вона хоче жити", – сказав Зеленський, згідно з версією інтерв'ю у Der Spiegel.

 

"Що стосується тих, хто "загубився": якщо у когось є український паспорт, а потім додатково він отримує російський паспорт й отримує соціальну підтримку і тут, і там, то він збився зі шляху. Я не маю морального права говорити "тьху". Треба повернути цих людей назад, щоб боротися за них. Але я не став би боротися за людей, які вважають себе лише росіянами", – подає переклад аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

02.12.2019