Apple пообіцяла переглянути принципи позначення територій, щодо яких існують суперечки.

Заява корпорації пролунала після скандалу з позначенням Криму як російського півострова.

 

 

Американська корпорація Apple має намір переглянути свою політику позначення спірних територій на картах і в додатках. Про це заявила в інтерв'ю інформаційній аґенції Reuters речниця Apple Труді Мюллер (Trudy Muller). «Ми проведемо поглиблений аналіз принципів, якими керуємося під час позначення спірних кордонів у наших сервісах, і в результаті, можливо, внесемо зміни в майбутньому»,  – сказала пані Мюллер.

 

Вона пояснила, що для Apple є звичайною практика під час ухвалення рішень про географічні позначення на мапі апелювати до міжнародного права, а також відповідних законів США і конкретних країн, в яких працює компанія. «У ситуації з Кримом Apple внесла зміни на своїх пристроях в Росії відповідно до нового закону, який набув там чинності», – пояснила речниця корпорації. За її словами, на інші країни ці зміни не поширюються.

 

Нагадаємо, що Apple під тиском Москви позначила анексований Росією український півострів Крим як російську територію в програмах «Мапи» і «Погода» в своєму програмному забезпеченні, яке використовується в РФ. Такі міста, як Севастополь і Сімферополь, в додатках Apple на території РФ з'являються з доповненням «Крим, Росія». За межами РФ у назвах географічних об'єктів в Криму немає посилання на Росію.

30.11.2019