Зеленський запевнив, що не "злиє" справи Майдану.

 

Президент України Володимир Зеленський заявив, що не дасть "злити" справи Майдану і стоїть на тому, що злочини проти активістів Революції гідності слід розслідувати до кінця.

 

Про це Президент сказав у п'ятницю, виступаючи на урочистому заході з нагоди Дня працівників прокуратури.

 

"Незважаючи на те, що з 20 листопада прокуратура позбавлена функції слідства, ви маєте продовжувати на належному рівні здійснювати процесуальне керівництво в кримінальних провадженнях інших органів. Насамперед це стосується злочинів, скоєних на майдані Незалежності у 2013-2014 роках. Окремо зауважу, що 3 грудня першим питанням порядку денного Верховної Ради України будуть дуже важливі зміни до закону про Державне бюро розслідувань. Ніхто не дозволить "зливати" справи Майдану", – цитує аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

Парламентський комітет з питань правоохоронної діяльності на своєму засіданні в четвер погодив правку до закону про Державне бюро розслідувань, котра стосується розблокування розслідування.

 

Згідно з правкою, слідчі, котрі понад 4 місяці безперервно розслідували справи Майдану, зможуть без проходження атестації перейти до Державного бюро розслідувань та продовжити працювати із цими справами.

 

Наразі у ДБР створено підрозділ, до якого ГПУ передає близько 15 тисяч томів справ Майдану. Поки не прийнято поправки, справами мають займатися слідчі ДБР, не знайомі зі слідством.

 

Раніше депутати на комітеті вже голосували за текст правки, однак тоді передбачалося, що її приймуть до 20 листопада – дня, коли Генеральна прокуратура втратила повноваження розслідувати справи Майдану.

 

Поправку мусить розглянути парламент на своєму пленарному засіданні. Найближче засідання відбудеться 3 грудня.

 

Адвокатка Євгенія Закревська оголосила голодування, вимагаючи в української влади проявити належну політичну волю для здійснення розслідування, а в народних депутатів – зібратися на позачергове засідання для прийняття змін до законодавства.

 

 

Закревська повідомила, що з нею контактували представники української влади, зокрема прем'єр-міністр України Олексій Гончарук. Вона заявила: поки що це лише обіцянки, а не реальні дії влади. Та навіть якщо події розвиватимуться за найкращим сценарієм, розслідування не поновиться цього року. "У найкращому випадку слідство почнеться у другій половині січня. Це дуже велика прірва", – констатувала Євгенія Закревська на акції під Верховною Радою.

 

29.11.2019