Дональд Трамп несподівано відвідав Афганістан.

Візит здійснювався в атмосфері абсолютної секретності.

 

 

Президент США Дональд Трамп прибув з неоголошеним візитом до Афганістану. Про це повідомило радіо Voice of America. Там він зустрівся з американськими військовиками, котрі проходять службу в цій країні, і привітав їх з Днем подяки. Це його перший візит до Афганістану.

 

Візит відбувся через тиждень після обміну полоненими між Вашінґтоном і представниками Талібану, який породив надії на відновлення мирних переговорів.

 

Трамп приїхав до Афганістану вперше за час свого президентства. Американський президент прибув на авіабазу Баграм в супроводі радника з національної безпеки Роберта О'Браєна (Robert O'Brien), невеликої групи помічників, аґентів Секретної служби і пулу журналістів.

 

На базі Баграм Трамп провів двосторонню зустріч із президентом Афганістану Ашрафом Ґані і виступив перед американськими військовиками. Глава Білого дому заявив, що він продовжує реалізацію плану щодо зменшення військового контингенту США з нинішніх 12 тисяч до приблизно 8600 солдатів. При цьому Трамп додав, що Сполучені Штати залишатимуться в країні «доти, допоки ми не укладемо угоду [з талібами] або не здобудемо повної перемоги».

 

На імпровізованому брифінгу для журналістів американський президент заявив, що рух «Талібан» прагне укласти мирну угоду. «Ми зустрічаємося з ними, і ми говоримо, що це повинно бути зроблено через припинення вогню. Вони не хотіли припиняти вогонь. Зараз вони хочуть припинити вогонь. І я вірю, що це спрацює», – запевнив Трамп.

 

Візит здійснювався в атмосфері абсолютної секретності, необхідної для національної безпеки. Журналісти, котрі супроводжували Трампа, не мали права розголошувати інформацію про поїздку аж до виходу офіційного повідомлення Білого дому.

29.11.2019