Двоє мешканців Львівщини налагодили міжнародний наркобізнес.

 

П’ять нарколабораторій, 46 кілограмів наркотиків і психотропних речовин на мільйони гривень, тисячі доларів та євро готівкою, зброя, 6 автомобілів і 19 затриманих учасників злочинної організації, серед яких двоє її організаторів. Таким є «улов» спецоперації правоохоронців, проведеної 26 листопада на території шести областей України. Раніше колеги з Білорусі затримали в цій справі ще двох учасників злочинної організації.

 

 

Під час документування злочинної групи оперативники встановили місця розташування п’ятьох нарколабораторій на території Львівської та Черкаської областей. Їхні потужності дозволяли виготовляти «товар» у промислових масштабах. Окрім того, було налагоджено вирощування нарковмісних рослин, а для розширення «асортименту продукції» – закупівлю їх в інших осіб.

 

Як з’ясували правоохоронці, налагодили наркобізнес двоє мешканців Львівської області, один із яких є чинним депутатом ОТГ та головою комісії з питань культури, освіти та спорту. Збували наркотичні засоби та психотропні речовини в обласних і найбільших районних центрах України (понад 100 населених пунктів), а також за її межами – на території Молдови й Білорусі.

 

 

Для збуту частини виготовленої продукції, прийому й оплати замовлень зловмисники використовували інтернет-магазин, який пропонував широкий асортимент заборонених засобів і речовин. Оплатити замовлення можна було через цифрову платіжну платформу, електронні гаманці або за допомогою криптовалюти. Задля конспірації гаманці (одночасно їх функціонувало 7) через кілька діб видаляли й натомість створювали нові. В середньому щодобово на одному гаманці акумулювалося до 15-20 тисяч гривень.

 

У мережі також діяли пункти зберігання, через які реалізовували продукцію великими та роздрібними партіями, використовуючи при цьому так звану систему «закладок»: після оплати замовлення покупці отримували фото з розміщенням «товару» та його точні координати.

 

Загалом функціонування наркобізнесу забезпечували близько 50 осіб – мешканців Львівської, Київської, Черкаської, Харківської, Чернігівської та Дніпропетровської областей віком від 18 до 39 років. За попередніми підрахунками, лише через інтернет-магазин вони продали наркотиків і психотропів майже на 21 мільйон гривень.

 

 

 

Організаційну систему побудували так, що учасники «синдикату» з різних регіонів майже не контактували один з одним і не могли викрити колег. Організатори ретельно підбирали кадри, головними критеріями відбору були готовність порушувати закон, фізичні дані та зв’язки серед осіб, пов’язаних із незаконним обігом наркотиків. У злочинній організації існувала чітка ієрархія та розподіл ролей: контроль за функціонуванням лабораторій, їхня охорона, «хіміки», «фінансисти», обслуговування інтернет-магазину, доставка продукції до складів зберігання, «кур’єри», «закладчики» тощо.

 

За підсумками проведення майже ста одночасних санкціонованих обшуків на території шести областей поліцейські вилучили понад 46 кг наркотичних засобів і психотропних речовин, а також 170 літрів прекурсорів вартістю 25 мільйонів гривень. Окрім цього, вилучено 24 тисячі доларів США, 1100 євро та 38,6 тис. гривень, більше двох десятків банківських карток і мобільних телефонів, зброю та набої різного калібру, боєприпаси, «чорнові» записи з даними про «рух» наркотиків, дилерів, «клієнтуру» та боржників, а також 6 автомобілів преміум-класу.

 

 

Слідчі дії тривають. Після їхнього завершення вирішуватимуть питання щодо повідомлення затриманим про підозру й обрання запобіжних заходів. На вилучене під час процесуальних заходів майно та майно учасників злочинної організації буде накладено арешт.

 

До проведення операції залучили майже півтисячі правоохоронців: оперативників Управління стратегічних розслідувань у Львівській області, Департаменту стратегічних розслідувань, Департаменту внутрішньої безпеки, слідчих поліції у Львівській області, працівників прокуратури Львівщини, спецпризначенців КОРД і полків поліції особливого призначення різних областей України.

 

27.11.2019