Країни Балтії з Україною закликали Росію припинити блокаду Азова.

 

Міністри закордонних справ Естонії – Урмас Рейнсалу, Литви – Лінас Лінкявічюс, Швеції – Анн Лінде та України – Вадим Пристайко виступили зі спільною заявою, в котрій закликали Росію поважати міжнародне право і забезпечити безперешкодний доступ до українських портів у Азовському морі.

 

 

Про це йдеться у заяві чотирьох міністрів, опублікованій на офіційному сайті МЗС України.

 

Найперше міністри нагадали про незмінну підтримку суверенітету, територіальної цілісності, єдності та незалежності України в межах міжнародно визнаних кордонів.

 

"Ми закликаємо Росію поважати міжнародне право й основоположні принципи та відмовитися від дій, які суперечать цим принципам. Ми категорично засуджуємо чітке порушення суверенітету та територіальної цілісності України, здійснене шляхом актів агресії російськими збройними силами з лютого 2014 р., та спроби незаконної анексії Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, яку ми не визнаємо. Ми залишаємося відданими політиці невизнання, у т.ч. шляхом обмежувальних заходів", – йдеться у документі.

 

Крім того, міністри позитивно оцінили наполегливі зусилля України розв’язати конфлікт на Донбасі, спричинений триваючою російською агресією, мирним шляхом на користь українського народу та Європи у цілому. Вони підкреслили важливість досягнення тривалого політичного рішення конфлікту на основі повного виконання "мінських домовленостей" та закликали Росію повною мірою визнати свою відповідальність у цьому зв’язку.

 

Міністри наголошують "на невід’ємному праві кожної країни приймати рішення щодо пріоритетів своєї політики, у тому числі щодо безпекових питань". Голови зовнішньополітчних відомств вважають, що недавні вибори підтвердили волю народу до євроатлантичної інтеґрації та продовження реформ. "Успіх цих реформ буде мати вирішальне значення у закладенні основи для процвітаючої та мирної України, що міцно інтегрувалася серед європейських демократій та сповідує наші спільні європейські цінності, у т.ч. демократію, права людини, гендерну рівність та верховенство права", – йдеться у заяві.

 

У контексті повернення Україні кораблів, які було незаконно захоплено Росією у листопаді 2018 року, міністри також закликали Росію виконати свої міжнародні зобов’язання, забезпечивши безперешкодний доступ до українських портів у Азовському морі та свободу навігації.

 

27.11.2019