"Слуга народу" вимагає скласти мандат у депутата, засудженого за зґвалтування.

 

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія вважає, що народний депутат "СН" Роман Іванісов мусить скласти свій депутатський мандат після того, як його звинуватили у старій судимості за колективне зґвалтування. На початку тижня ексдепутат Ігор Мосійчук заявив про те, що Іванісов має погашену судимість (де-юре вважається несудимим) за сексуальне насильство над неповнолітньою. Згодом ексзаступник голови адміністрації Януковича Андрій Портнов оприлюднив копію вироку, в котрому фіґурує прізвище Іванісова, та копію указу Президента Леоніда Кучми про помилування засудженого.

 

 

"Зараз немає сумнівів, що ця інформація правдива. Тому що вона йде з декількох ЗМІ. Якщо вона правдива, то будемо наполягати, будемо на нього чинити якийсь громадський тиск. Законного механізму немає, щоб він склав мандат. Але думка всіх однопартійців – він повинен здати мандат", – заявив Арахамія в коментарі виданню "РБК-Україна".

 

Голова фракції додав, що факт помилування в 1996 році Президентом Кучмою не вплине на рішення про вилучення з фракції. "Тут не може бути жодних додаткових умов", – зазначив Арахамія.

 

Відповідаючи на питання, чи депутати фракції пройдуть додаткові перевірки у зв'язку зі скандалом довкола Іванісова, Арахамія сказав, що він не знає дієвих способів провести глибинну перевірку, а особливо в випадках, коли судимість погашено. "Ми запитували інформацію про довідки по реєстрах. В реєстрах, якщо перевірити, ніяк ці дані не відображено", – додав голова фракції.

 

Раніше Давид Арахамія примусив Романа Іванісова написати заяву про призупинення членства в фракції на час розслідування. Про вихід депутата з фракції має повідомляти голова ВР на засіданні парламенту – найближче засідання відбудеться 3 грудня.

 

Іванісов стверджує, що інформація про його судимість є інформаційною атакою. "Коли ти знаєш, що правда на твоєму боці, а з інформаційного простору ллється потік фейків і відвертої брехні, головне – це віра в тебе найближчих і дорогих людей, і, звичайно, колег... Вже скоро я буду готовий оприлюднити достовірні докази того, що це спланована інформаційна атака проти мене через мою антикорупційну діяльність", – написав Іванісов у Facebook.

 

Роман Іванісов обирався до Верховної Ради в окрузі №153 з центром у місті Острог, Рівненщина. У політиці – понад 10 років. У 2010 році обирався депутатом Рівненської обласної ради від "Батьківщини", у 2015 році балотувався до облради від Блоку Петра Порошенка. Працював помічником народного депутата Віталія Чугуннікова ("УДАР")

 

На момент скоєння злочину, описаного в пресі, Іванісов мав 17 років. Згідно з інформацією, котру наразі офіційно перевіряють правоохоронні органи, у вироку йшлося про 3,5 роки позбавлення волі; перед своїм помилуванням засуджений відбув 2,5 роки у виправній колонії загального режиму.

 

Президент України Володимир Зеленський заявляв, що знайде спосіб примусити Іванісова скласти мандат у випадку, якщо закиди підтвердяться.

 

22.11.2019