Зеленський вшанував пам'ять Небесної сотні на Інститутській.

 

Президент України Володимир Зеленський і його дружина Олена у четвер вшанували пам'ять героїв Небесної сотні. Президентське подружжя поставило лампадки біля пам’ятного хреста неподалік перехрестя на вулиці Інститутській, на місці майбутнього меморіалу. 

 

У церемонії взяли участь прем'єр-міністр України Олексій Гончарук, перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук, голова СБУ Іван Баканов, інші посадовці, повідомила пресслужба Президента.

 

 

"День Гідності та Свободи – особливий для кожного з нас. Він пов’язаний з початком двох революцій, коли голоси мільйонів громадян злилися в єдиний голос нації, щоб твердо сказати: українці хочуть і будуть жити у вільній, демократичній і квітучій державі. Гідність і свобода – невід’ємні складові нашої ДНК. Саме тому українці не на словах знають, як захищати свою гідність і виборювати свободу на барикадах. У цій боротьбі, на жаль, ми заплатили найвищу можливу ціну – це людське життя", – зазначив Президент України під час урочистих заходів.

 

"Ми стоїмо одне за одного, незалежно від віку, статі, мови та віросповідання. І сьогодні, як ніколи, ми потребуємо такої ж єдності заради захисту країни, заради нашої незалежності, свободи і права самостійно обирати власне майбутнє, майбутнє країни, яку ми збираємося залишити у спадок нашим дітям. Усе це має нас об’єднувати", – сказав Зеленський.

 

Президент пообіцяв, що на алеї Героїв Небесної сотні обов’язково зведуть Музей Революції гідності.

 

Водночас, під час спілкування з родинами героїв Небесної сотні Володимир Зеленський сказав, що "для вшанування пам’яті кожного загиблого музею недостатньо", адже "нам потрібні реальні результати розслідування справ Майдану".

 

Президент сподівається, що Державне бюро розслідувань впорається зі слідством.

 

"Ми просили посилити групу слідчих, об’єднати їх. Я думаю, що вони спільно працюватимуть і в прокуратурі, і в ДБР. Там буде 52 людини. Ми всі хочемо результату", – зазначив Зеленський.

 

"Було б добре, щоб 20 лютого ми були вже з якимось результатом. Дуже хотілось би", – додав Президент.

 

21.11.2019