У Google заборонили тарґетовану політичну рекламу.

Окрім того, концерн має намір перевіряти політичну рекламу на правдивість.

 

 

Концерн Google запроваджує додаткові правила розміщення політичної реклами, які значно ускладнюють її тарґетування. Про це йдеться в заяві компанії, опублікованій в середу, 20 листопада, на її сайті. Відтак організатори політичних кампаній в майбутньому не зможуть зіставляти свої бази даних виборців з базою даних користувачів Google, щоб націлювати на них свою рекламу на таких платформах, як YouTube і пошуковик Google.

 

Причому, як повідомляє телерадіокомпанія ВВС, у Великій Британії, де незабаром пройдуть парламентські вибори, Google запроваджує нові правила вже з наступного тижня, в інших країнах – згодом.

 

Хоча все ж деяка можливість для тарґетування залишається. Зокрема, орієнтувати політичну рекламу можна буде за трьома ознаками: вік, стать і місце розташування користувачів. Проте не допускатиметься прив'язка рекламних політичних оголошень до ключових слів, які вводять в пошуковик.

 

Компанія Google також повідомила, що вживе заходів проти явного обману, якщо він міститиметься в політичній рекламі. Це відрізняє Google від політики іншої великої компанії – Facebook. Нагадаємо, що Марк Цукерберґ нещодавно заявив, що його соціальна мережа не перевірятиме достовірності політичної реклами. Тим часом сайт мікроблогів Twitter повідомив, що повністю заборонить у себе будь-яку політичну рекламу.

 

Політика Google, таким чином, тепер перебуватиме десь між цими двома позиціями – між  Facebook і Twitter. «Ми визнаємо, що активний політичний діалог є важливою частиною демократії і неможливо оцінити кожну політичну заяву, зустрічну заяву або вигадку. Тому ми очікуємо, що кількість політичної реклами, щодо якої ми будемо вживати заходів, буде дуже обмеженою. Але ми дозволимо собі втручання в разі явних порушень», – запевнив Скотт Спенсер (Scott Spencer), директор Google з питань управління продуктами для Google Ads.

21.11.2019