Угорський уряд повинен вибачитися за фейки про біженців.

Відповідне рішення ухвалив суд в Будапешті.

 

 

Верховний суд Угорщини ухвалив рішення про те, що влада Угорщини повинна публічно вибачитися за «фальшиве й таке, що вводить в оману» подання публічної інформації про правозахисну організацію, яка допомагає біженцям, – Гельсінський комітет Угорщини. Про це повідомило видання Spiegel Online з покликом на інформацію від представників цієї організації. Суд дійшов висновку, що організоване владою країни 2017 року опитування зашкодило репутації цієї організації.

 

Нагадаємо, що в 2017 році уряд, очолюваний прем'єр-міністром Віктором Орбаном, розіслав мільйонам угорських громадян анкети, в яких опитували про «план Сороса» щодо «наповнення Європи біженцями». Окрім того, уряд стверджував, що фінансований американським мільярдером Джорджем Соросом Гельсінський комітет нібито захищає права біженців-злочинців, котрі, завдяки його роботі, отримують м'якші покарання, ніж звичайні угорці.

 

Відтак уряд Угорщини повинен, згідно з рішенням Верховного суду, поширити вибачення як через ЗМІ, так і через офіційний урядовий портал. Окрім того, уряд має виплатити Гельсінському комітету Угорщини компенсацію за репутаційні збитки на суму 2 мільйони форинтів (приблизно шість тисяч євро). Угорській владі довелося акцептувати це рішення суду.

 

Єврокомісія ще раніше заявляла, що уряд Угорщини поширює фейкові новини про міґраційну політику ЄУ, засновані на «божевільній теорії змови». Зокрема, про це в лютому поточного року говорив офіційний представник Єврокомісії Маргарітіс Схінас.

21.11.2019