До парламенту Білорусі не потрапили представники опозиції.

Такими є попередні результати виборів до Палати представників.

 

 

За попередніми результатами парламентських виборів в Білорусі, до нижньої палати національного парламенту – Палати представників – не пройшов жоден опозиційний кандидат. У ніч на понеділок, 18 листопада, Центральна виборча комісія Білорусі визнала вибори такими, що відбулися, і опублікувала попередні підсумки голосування.

 

Згідно з цими даними, в нижню палату Національних зборів обрано представників Білоруської патріотичної партії, Республіканської партії праці і справедливості, Ліберально-демократичної партії, а також громадського об'єднання «Белая Русь». Всі вони підтримують політику влади. Про це повідомив білоруський інформаційний портал «Новы час».

 

У минулому скликанні в Палаті представників були присутні дві опозиціонерки – Ганна Канапацька з Об'єднаної громадянської партії і Алена Анісім з «Товариства білоруської мови». Але цього разу їх навіть не зареєстрували кандидатами в депутати.

 

У Палаті представників стане більше партійних депутатів (раніше було 16, зараз – 20), найбільше комуністів – 10. Найвідоміший з них – лідер Ліберально-демократичної партії Олег Гайдукевич. Серед інших відомих особистостей, котрі потрапили до парламенту, – колишній посол Білорусі в Туреччині Андрій Савіних, «Міс Білорусь 2018» Марія Василевич, ексміністр інформації Лілія Ананіч, лідер громадського об'єднання «Белая Русь» Геннадій Давидько, телеведучий Тенгіз Думбадзе. 

 

Електоральна фреквенція зафіксована на рівні 77,22%, достроково проголосували 35,77% виборців. На попередніх виборах було 74,32% і 31,29% – відповідно.

 

Перша сесія Палати представників сьомого скликання відкриється шостого грудня.

18.11.2019