Варшава повідомила Москву про намір не продовжувати відповідний контракт.

 

 

Польська державна нафтогазова компанія PGNiG передала російському концерну «Газпром» і компанії «Газпром експорті» заяву про намір не продовжувати контракт на закупівлю природного газу після закінчення чинного договору. Йдеться про так званий «Ямальський контракт». Про це повідомив польський бізнесово-інформаційний портал Money.pl з покликом на інформацію PGNiG.

 

Розмови про те, що польська компанія має намір скорочувати закупівлі з Росії, точилися ще наприкінці літа. Тоді ж Варшава заявила про розширення закупівель американського скрапленого природного газу та постачання енергоносіїв з Норвегії. У PGNiG заявляють, зокрема, що енергетична сировина зі Сполучених Штатів коштує Польщі дешевше за російську.

 

Окрім того, у повідомленні на сайті PGNiG сказано, що рішення ухвалено через прагнення Польщі гарантувати безпеку поставок енергоресурсів. Глава PGNiG Пьотр Ґжеґож Возняк (Piotr Grzegorz Woźniak) зазначив, що в останні чотири роки компанія диверсифікувала джерела отримання природного газу.

 

Представники компанії «Газпром експорті», коментуючи цю новину, зазначили, що умови контракту дозволяли PGNiG вдатися до такого кроку. «"Газпром експорт" продовжує постачання газу до Польщі, згідно з чинним контрактом», – додали в компанії.

 

Контракт на постачання російського газу до Польщі діє з 1996 року.

15.11.2019