Зеленський і Путін розглядають опцію зустрічі в Казахстані.

 

Колишній президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв запропонував президентам України і Росії провести двосторонню зустріч у Казахстані. І Зеленський начебто погодився.

 

Про це Назарбаєв заявив під час засідання Astana Club, повідомляє інформаційна аґенція Kazinform.

 

"Я вважаю, що потрібна окрема особиста зустріч президента Росії і президента України. Я розмовляв про те, чи можлива така зустріч тет-а-тет, обговорити всі питання. Мені здається, зараз момент хороший", – заявив Назарбаєв.

 

 

"Я отримав згоду Зеленського на зустріч тет-а-тет. Про це повідомив і президенту Росії. Якщо нейтральний майданчик потрібен, я запропонував Казахстан", – сказав він.

 

ОНОВЛЕНО. Коментуючи ініціативу Нурсултана Назарбаєва, міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що Володимир Зеленський дійсно отримував пропозицію влаштувати переговори у Казахстані. Втім, саму перспективу такої зустрічі Пристайко вважає малоймовірною.

 

"Відповідь Зеленського була: "Дякую, нам потрібна будь-яка допомога, давайте зустрічатися", – сказав Пристайко у інтерв'ю "BBC News Україна".

 

Міністр нагадав, що раніше Казахстан вже пропонував замість Мінська переговорний майданчик, але навіть із логістичної точки зору це складніше – "треба ще п'ять годин летіти".

 

"Ніхто нікого не хоче ображати, але ми задоволені тим, що ми маємо – переговорну позицію в Мінську. Вона зручна для всіх. Я не думаю, що зустріч може бути в Астані (зараз місто зветься Нур-Султан, – Z). Скоріше за все, або в Берліні, або в Парижі", – сказав міністр.

 

Відповідаючи на запитання, чи реальна зустріч Зеленського та Путіна тет-а-тет поза "нормандським форматом", керівник МЗС сказав: "Я так само, як і ви, сьогодні зранку це почув, що така зустріч можлива".

 

12.11.2019