На парламентських виборах в Іспанії перемогли соціалісти.

Проте їм знову бракує мандатів для формування більшості.

 

 

На ще одних позачергових виборах до парламенту Іспанії, які відбулися в неділю, 10 листопада, жодна партія не домоглася більшості, тобто не отримала мінімум у 176 місць з 350 наявних у законодавчій палаті. Про це повідомила іспанська газета El País з покликом на інформацію Центральної виборчої комісії.

 

Найбільшу підтримку виборців отримала урядова Іспанська соціалістична робітнича партія (ІСРП). Однак вона не тільки не зміцнила своїх позицій, а й трохи погіршила показники. Тепер замість 123-х у неї 120 місць. Тож перебування при владі, як зазначають експерти, не посприяло тому, щоб ІСРП підняла свій рейтинг. На їхню думку, популярності соціалістів не допомогло ні розпочате урядом підвищення мінімальної зарплати та пенсій, ані перепоховання колишнього диктатора Франсіско Франко.

 

 

Тим часом результати виборів продемонстрували зростання популярності правих політичних сил. Так, зокрема, Народна партія отримала 88 місць замість 66 на минулих весняних виборах. Також і партія «Голос» (VOX) збільшила кількість депутатів з 24 до 52. І це при тому, що обидві партії не давали виборцям жодних популістських обіцянок. 

 

Лідер ІСРП і прем'єр Іспанії Педро Санчес, котрий бажає залишитися на своїй посаді, заявив про готовність очолити «велику правлячу коаліцію», яка охопить «будь-які партії, незалежно від їхньої ідеології». Поки що на його заклик відгукнулася лише ультраліва партія «Ми можемо» (Podemos), число адептів котрої в парламенті скоротилося з 42 до 35 депутатів. Як плату за підтримку вони вимагають ввести в уряд своїх представників. Хоча і їхніх мандатів забракне для досягнення парламентської більшості.

 

Тому багато експертів вважають досить ймовірним проведення через півроку чергових позапланових виборів.

11.11.2019