До змагання за президентство у США несподівано долучився мільярдер Майкл Блумберґ.

Його участь може цілковито змінити рейтингові позиції на перегонах.

 

                                  Майкл Блумберґ

 

Колишній мер Нью-Йорка Майкл Блумберґ (Michael Bloomberg) в п'ятницю, восьмого листопада, увійшов до числа потенційних учасників президентських перегонів 2020 року від Демократичної партії США. Офіційно він поки що не заявив про своє висунення, але надіслав документи для реєстрації кандидатом на праймеріз в штаті Алабама незадовго до закінчення терміну подачі. Про це повідомило радіо Voice of America. 

 

Наразі серед членів Демократичної партії в президентських перегонах беруть участь 17 політиків, не враховуючи Блумберґа. У числі головних претендентів – сенатор від штату Вермонт Берні Сандерс (Bernie Sanders), колишній віце-президент Сполучених Штатів Джо Байден (Joe Biden) і сенаторка від штату Массачусетс Елізабет Воррен (Elizabeth Warren). Чинний мер Нью-Йорка Білл де Блазіо (Bill de Blasio) спочатку заявив про намір балотуватися на посаду глави держави, однак у вересні відмовився від участі.

 

У республіканців, скоріш за все, номінацію виграє чинний глава держави Дональд Трамп. Окрім нього, на посаду президента країни від Республіканської партії претендують: ексгубернатор штату Південна Кароліна Марк Сенфорд (Mark Sanford), колишній губернатор Массачусетсу Вільям Велд (William Weld) і ексконґресмен Джо Волш (Joe Walsh).

 

77-річний Майкл Блумберґ є генеральним директором медіаконцерну Bloomberg. Він входить до списку найбагатших людей світу, журнал Forbes оцінює його статки в 53,4 млрд доларів.

 

Блумберґ тричі переобирався на посаду мера Нью-Йорка, керував міською адміністрацією з 2002 до 2013 року. Він є відомим благодійником і активістом в питаннях кліматичних змін і боротьби з насильством із застосуванням вогнепальної зброї.

 

В інтерв'ю Reuters прес-секретар Блумберґа Говард Волфсон (Howard Wolfson) заявив, що мільярдер скептично розцінює шанси нинішніх кандидатів від Демократичної партії на перемогу над Дональдом Трампом на виборах 2020 року. «Майк чимраз більше стурбований тим, що нинішній склад кандидатів недостатньо готовий до боротьби з Трампом. Якщо Майк балотуватиметься, то він запропонує демократам новий вибір, заснований на унікальному досвіді управління найбільшим американським містом, створення бізнесу з нуля і вирішенні одних з найскладніших проблем, які стоять перед Америкою... Майк зможе прийняти бій від Трампа і перемогти», – запевнив Волфсон.

09.11.2019