Прокуратура взялася за забудову AVALON у Львові.

 

Прокуратура Львівської області звернулася до суду щодо витребовування з володіння фізичної особи земельної ділянки площею майже 1,3 га на вул. Липинського, 27, у Львові вартістю 1,4 млн грн. Учора за клопотанням прокуратури суд наклав арешт та заборонив відчуження та розпорядження цією землею. Про це повідомляє пресслужба прокуратури.

 

Такий вигляд мали б мати новобудови на цій ділянці. Джерело: AVALON 

 

На цій ділянці компанія «Авалон Юніон», підконтрольна депутату Львівської міської ради та відомому бізнесменові Григорію Козловському, планувала побудувати чотири багатоповерхівки, – повідомляє видання «Наші гроші». За інформацією видання, ділянка належить 27-річній Віталії Дяченко, яка є племінницею Козловського. «У її власність ділянка перейшла безкоштовно шляхом шахрайської схеми ще 2014 року, коли Фонд держмайна продавав з аукціону майно збанкрутілого ВАТ «Львівський дослідний нафтомаслозавод», що розташовувався на цій території», – йшлося в розслідуванні «Наших грошей».

 

У прокуратурі також розповіли, що земельна ділянка, яку забудовують, перебувала в комунальній власності територіальної громади міста, а 1998 року її надали в постійне користування акціонерному товариству для виробничих потреб. А 2014 року у зв’язку з процедурою банкрутства та ліквідації цього підприємства його майно продали на аукціоні. При цьому земля протиправно перейшла з власності львів’ян у приватну – без належних правових підстав на це, всупереч положенням Земельного кодексу України та вимогам інших нормативно-правових актів.

 

Надалі право власності на цю територію неодноразово відчужувалося юридичним та фізичним особам на підставі різних видів цивільно-правових угод. Нині між кінцевим власником земельної ділянки та приватною фірмою укладено договір на право забудови земельної ділянки (суперфіцію), на підставі якого цю територію забудовують.

 

Інфографіка прокуратури Львівської області. Джерело: lviv.gp.gov.ua

 

При цьому Львівська міська рада як дійсний власник спірної земельної ділянки не була стороною правочинів щодо неї та не вчиняла будь-яких дій щодо її відчуження, а відтак нерухомість вибула з володіння власника поза його волею. Тож люди, які інвестують у будівництво квартир, можуть залишитись ошуканими, – додали в прокуратурі.


Щоб запобігти незаконному відчуженню львівської землі, прокуратура скерувала до суду позов щодо витребування її з незаконного володіння. І вже вчора суд наклав арешт і заборонив відчуження та розпорядження цією землею.

 

08.11.2019