У Львові на тиждень заборонили курсування кінних екіпажів.


У Львові на тиждень призупинили дозвіл на курсування кінних карет. Упродовж цього тижня комісія з туристичного навантаження виїде на локацію, в якій утримують коней, аби перевірити умови їхнього утримання. Також місто звертається до правоохоронців із проханням розслідувати інцидент, що трапився в суботу, коли через запуск феєрверку в центрі міста сполоханий кінь травмував 15-річну дівчину. Про це повідомив сьогодні на позачерговому засіданні комісії з туристичного навантаження заступник міського голови з питань розвитку та очільник комісії з туристичного навантаження Андрій Москаленко.

 

 

За його словами, представники обох компаній, які надають такі послуги за дозволом Львівської міської ради, були присутні на засіданні комісії й повідомлені про її рішення. Москаленко додав, що міськрада передала записи із камер відеоспостереження правоохоронним органам.

 

«Так, на відеозаписі можна побачити, якої яскравості були спалахи від феєрверків поблизу карет. Саме тому раніше у Львові ухвалили рішення про заборону феєрверків і петард на території міста. Принципово важливо, аби винні були знайдені та притягнуті до відповідальності», – сказав він.

 

Відповідно до ухвалених норм, здійснювати перевезення у місті може лише спеціальна порода коней, які пройшли попередню підготовку. Власниця «Каретного двору» Валентина Банас розповіла, що вони адаптовують коней до міста й суспільства, проте в суботу сталася неочікувана ситуація.

 

«У постраждалої кобили не було шансів на життя. Ми стикнулися з нерозумінням та агресією з боку натовпу, тому обстежити тварину ветеринари змогли лише після транспортування у конюшню. У неї були переломи відразу двох передніх ніг, що абсолютно несумісно із життям.

 

Ми дуже довго готуємо коней до міста. Понад рік адаптовуємо тварин до міста та суспільства. Наші коні адаптовані навіть до петард. Проте в цьому випадку йдеться не про звичайну петарду, а про масштабний вибух піротехніки у безпосередній близькості від коней. Оскільки коні не були до такого готові, то сталася механічна реакція і вони повернули направо, де була пішохідна зона», – додала пані Банас.

 

За її словами, дзеркальна бруківка, якою покрита пішохідна зона в центрі Львова, посилила спалахи від вибухів, які тривали з високою частотністю та швидкістю. Коні не звикли до вогню під ногами, а дзеркальність посилила їхній страх.

 

Нагадаємо, у суботу надвечір на проспекті Свободи у Львові сполохані коні, запряжені у прогулянкову карету, виїхали на центральну алею, де відпочивали люди. Унаслідок цього отримала тілесні ушкодження – відкритий перелом ноги – 15-річна дівчина з Турківського району, яка сиділа на одній з лавок. Вона перенесла 6-годинну операцію та ще сьогодні вранці перебувала в реанімації. Наразі її стан стабільний з позитивною динамікою. Травм голови й вивихів зазнав кучер, який був на місці події. До того ж було травмовано дві ноги коня, якому було 6 років (осколкові травми). Тварину довелося приспати, оскільки в Україні не роблять таких операцій.

 

 

Фото: facebook.com/groups/varta1.official

 

На місці події працювала слідчо-оперативна група. З’ясовано, що коні злякалися «голосного хлопка, ймовірно, звуку петарди чи салюту». За фактом відкрите кримінальне провадження за ст. 291 КК України (порушення чинних на транспорті правил). Максимальне покарання, передбачене санкцією статті, – позбавлення волі на строк до п’яти років. Триває досудове розслідування, поліцейські встановлюють обставини події.

 

04.11.2019