У Росії ліквідовано рух «За права людини».

Відповідне рішення ухвалив Верховний суд РФ.

 

                          Лев Пономарьов

 

Верховний суд Росії в п'ятницю, першого листопада, ухвалив рішення про ліквідацію руху «За права людини», що його заснував правозахисник Лев Пономарьов. «Суд постановив: ліквідувати Загальноросійський громадський рух захисту прав людини "За права людини", його структурні підрозділи, виключити відомості про них з Єдиного реєстру юридичних осіб», – цитує вердикт ВС інформаційне агентство Interfax.

 

Позов про ліквідацію руху був поданий російським Міністерством юстиції, яке після позапланової перевірки руху дійшло висновку, що і Пономарьов, і його організація допустили безліч порушень чинного законодавства. У числі іншого, як вказали в Мін'юсті, рух Пономарьова не завжди вказував у своїх публікаціях той факт, що він визнаний «іноземним аґентом». До позовної заяви додавались адміністративні протоколи, складені на рух. Міністерство також зазначило, що на самого Пономарьова неодноразово складали протоколи про правопорушення.

 

Пономарьов назвав закиди Мін'юсту «безглуздими» і зазначив, що сама перевірка організації була незаконною. «Вперше ліквідовують найбільшу правозахисну організацію в країні», – констатував він.

 

Після винесення цього вироку Пономарьов заявив, що рух «За права людини» продовжить свою діяльність в Росії, незважаючи на рішення суду про ліквідацію. «Звичайно, ми продовжимо свою роботу. Збережемо свій основний кістяк. Робота буде продовжена як у Москві, так і по всій Росії», – запевнив він.

 

01.11.2019