Порошенко: ПДЧ – це не просто зобов'язання України, а й обов'язок Альянсу.

 

Колишній Президент України Петро Порошенко переконаний, що Росія та Владімір Путін намагатимуться перешкодити Україні в отриманні Плану дій щодо членства в НАТО та перспективам повноправного членства в Альянсі. Порошенко закликав українців до солідарності, зокрема привітав Володимира Зеленського за те, що риторика Президента стала більш прихильною до НАТО.

 

 

Про це Порошенко заявив під час виступу на Львівському безпековому форумі. 

 

"Росія дуже підступна. Росія буде робити все можливе для того, щоби зруйнувати єдність країн – членів Альянсу. Путін буде їздити в Угорщину, буде окремо вести переговори з Данією щодо підписання угоди про «Північний потік – 2», буде окремо вести переговори з Францією про «українські банди»…", – зазначив Порошенко.

 

Експрезидент вважає, що Захід не може в жодному разі розслабитися.

 

"Ми не маємо права залишити Путіну жодного шансу. Бо зараз під парасолькою розведення військ складеться враження – почекайте, Росія ж вже все зробила, а навіщо ж ми санкції тримаємо проти неї",– підкреслив п’ятий Президент.

 

Порошенко повідомив, що говорив із генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенберґом про важливість порушити питання ПДЧ на найближчому саміті.

 

"Я не маю жодної ілюзії про те, що в грудні в Лондоні ПДЧ щодо членства в НАТО не буде наданий. Але ми маємо підготуватися, і не пізніше 2023 року Україна офіційно має підписати ПДЧ", – наголосив Порошенко.

 

Експрезидент невдоволений тим, що Україні пропонують скористатися кількома програмами співпраці. "Ні. Ми – країна в стані війни. Ми – країна, яка боронить не лише власну землю, боронить не лише цінності свободи і демократії, і платить за це найбільшу ціну. Україна боронить східний фланг НАТО... І якщо хтось з країн-членів буде думати, що це там десь Україна вирішує якесь своє завдання – це помилка. Бо українські воїни б’ються за безпеку кожної країни – члена НАТО. Лише з таким розумінням ми будемо мати ефективну співпрацю з НАТО", – додав експрезидент.

 

Петро Порошенко висловив задоволення тим, що риторика Володимира Зеленського стала більш прихильною до НАТО. Водночас він розкритикував Зеленського за надмірну довіру до Росії.

 

01.11.2019