Генерал Годжес вважає стратегічною загрозою для України припинення тиску на Москву.

 

Найбільшою стратегічною загрозою для України є вірогідне припинення тиску на Росію з боку Заходу. Це породило би в Москви відчуття безкарності й спонукало би до подальшої аґресії.

 

Про це заявив генерал-лейтенант Збройних сил США (у відставці), колишній командувач сухопутних військ НАТО у Європі Бен Годжес під час Львівського безпекового форуму. 

 

 

"Стратегічно найбільшою загрозою є те, що Захід перестане тиснути на Росію, на Кремль, і змушувати Російську Федерацію дотримуватись домовленостей", – наголосив пан Годжес.

 

Американський генерал звернув увагу на те, що ця позиція, зокрема, стосується спостереження місії ОБСЄ. "І тут має дуже важливу роль Німеччина, – зазначив Бен Годжес. – Бо ми говоримо про "формулу Штайнмаєра". Це колишній міністр закордонних справ, а нині президент Німеччини. Це покладає на Німеччину велику місію: змушувати Росію відповідати", – зазначив екскомандувач сухопутних військ НАТО у Європі.

 

Пан Годжес вважає: попри відведення сил від лінії розмежування, Кремль не хоче мирного вирішення ситуації на сході України.

 

На думку генерала, Росія має охоту продовжувати тиск на Україну, й одна з головних загроз – узбережжя Чорного моря.

 

"Я вважаю, що для України дуже небезпечними є морські виклики. Зокрема, з боку російського Чорноморського флоту, який може спробувати створювати загрозу для Одеси, тиснути далі на берегову лінію України і перешкоджати здійсненню торгівлі. Україна разом із своїми сусідами – Румунією, Грузією а також морськими силами країн НАТО – мусить забезпечити і зберегти свободу навігації в Чорному морі", – сказав Годжес, додавши, що його турбують такі незаконні дії, як захоплення українських суден чи створення закритих для судноплавства зон.

 

Американський генерал вважає, що Україна також мусить посилитися в здійсненні інформаційної війни. Він спостерігає в українському суспільстві певну втрату стійкості. Натомість інформаційні атаки Кремля спрямовані на переконання суспільства, буцімто в Україні відбувається внутрішній конфлікт, і що військовиків Росії немає на Донбасі тощо.

 

Бен Годжес подав українцям три рецепти: по-перше, суспільство мусить плекати "чесні та агресивні медії", готові вимагати відповідальності у політиків, по-друге, забезпечити верховенство права завдяки реформі судочинства, по-третє, створити максимальну транспарентність для безпекового бюджету. "Втрата впевненості громадян у своєму уряді, у своїй армії зіграє на руку Росії, яка намагається якомога більше роз’єднати українське суспільство", – застеріг Годжес.

 

31.10.2019