«Львівську залізницю» пікетували діти.

 

Сьогодні у Львові кілька сотень дітей і їхніх батьків пікетували Регіональну філію «Львівська залізниця» (вул. М. Гоголя, 1) під гаслом «Дітей викидають на вулицю!». Діти є вихованцями знаних самодіяльних колективів «Сонечко», «Едельвейс», «Смайлики», «Чарівні струни» і «Магія Сходу», що вже багато років діють у Львівському палаці залізничників (в народі – «РОКС»).

 

  

 

У перелічених колективах займається 450 дітей. Але тепер вони можуть опинитися на вулиці. Річ у тім, що керівництво «Львівської залізниці» 22 жовтня офіційно звільнило вісьмох творчих працівників Палацу залізничників, зокрема й усіх керівників колективів. Звільненим творчим працівникам запропонували влаштуватися у приватну структуру й орендувати приміщення у Палаці залізничників для занять самодіяльних творчих колективів. Фінансисти Львівської дирекції залізничних перевезень уже виставили ціну кожній дитині за оренду репетиційних приміщень – по 520 гривень у місяць, – пояснюють організатори й учасники пікету.

 

Батьки дітей б’ють на сполох, адже для більшості з них такі кошти є непосильною ношею, надто для тих, у кого в колективах займається по двоє-троє діток. Вони додають, що від 2000 року для благоустрою та зміцнення матеріальної бази самодіяльних колективів Палацу залізничників усе роблять саме за кошти батьків вихованців: проводять ремонти репетиційних кімнат, купують меблі, обладнання, музичні інструменти, шиють сценічні костюми та взуття, оплачують поїздки на фестивалі та конкурси. За таких умов керівники ансамблів і батьки уже зараз прогнозують єдиний наслідок дій «Львівської залізниці» – колективи розпадуться, а діти замість можливості творчо розвиватися опиняться на вулиці.

 

 

Після пікету керівництво «Львівської залізниці» покликало керівників колективів на перемовини і декларувало готовність піти на компроміс – знизити вартість орендної плати за приміщення для репетицій. Але зарплати педагогів відтепер муситимуть лягти на плечі батьків вихованців самодіяльних колективів. До слова, загальний зарплатний фонд на місяць на вісьмох звільнених працівників становив 32 тисячі гривень.

 

Для довідки:

 

«Сонечко», «Едельвейс», «Смайлики», «Чарівні струни», «Магія Сходу» – творчі колективи з історією, традицією і здобутками. Для прикладу, Зразковий вокально-хореографічний ансамбль «Сонечко» цього року відзначає своє 40-річчя (за цей час через колектив пройшло близько семи тисяч дітей). А Народному ансамблю бального танцю «Едельвейс» уже 37 років, за цей час у ньому займалося понад чотири тисячі вихованців. Колективи виховали сотні призерів і переможців всеукраїнських і міжнародних конкурсів, фестивалів, чемпіонатів.

 

25.10.2019