Голова української делеґації у складі Тристоронньої контактної групи Леонід Кучма заявив дипломатам Європейського Союзу, що Україна вважає слушним переходити до політичних пунктів "мінських домовленостей" лише після виконання безпекового блоку.

 

 

Про це йшлося на зустрічі Кучми з делеґацією ЄС на чолі з заступником Генерального секретаря з політичних питань та політичним директором Європейської служби зовнішніх дій Жаном-Крістофом Бельярдом, повідомила речниця ЛДК Дарка Оліфер. У перемовинах також взяли участь голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікас та керівник групи підтримки України в Єврокомісії Пітер Вагнер.

 

"Особливу увагу приділено "мінському процесу". Леонід Кучма підкреслив: вирішення безпекових питань має стояти на першому місці – йдеться про повне припинення вогню, виведення з території України іноземних збройних формувань і військової техніки, відновлення Україною контролю над українсько-російським кордоном. Лише після цього можна переходити до політичного блоку", – переповіла речниця.

 

Сторони також обговорили всі складові двосторонньої співпраці, зокрема роботу угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом та дію безвізового режиму.

 

Жан-Крістоф Бельярд наголосив на цілковитій підтримці територіальної цілісності та суверенітету України з боку Європейського Союзу.

 

25.10.2019