У Чехії викрито угруповання кремлівських гакерів.

Воно мало зв'язки з посольством Росії в Празі.

 

                                           Міхал Коуделка

 

Керівник Служби безпеки та інформації Чехії Міхал Коуделка (Michal Koudelka) підтвердив інформацію, раніше опубліковану журналістами, що в країні діяла аґентурна мережа, яка займалася кібератаками в Чехії і сусідніх країнах. Про це повідомило чеське видання České noviny.

 

Коуделка також розповів, що роботу групи координувала ФСБ Росії. Гакери мали зв'язки з посольством Росії в Празі. Серед членів угруповання були, зокрема, громадяни Росії, які отримали громадянство Чеської Республіки.

 

«Мережа була створена людьми, пов'язаними з російськими спецслужбами, її фінансування здійснювалося з Росії і за допомогою посольства Росії в Чехії», – заявив Коуделка, виступаючи перед депутатами парламенту. Глава Служби безпеки й інформації не повідомив більше подробиць, оскільки, за його словами, ще триває слідство. Він лише зазначив, що детальніша інформація з'явиться в звіті роботи контррозвідки за 2018 рік, який, як очікують, буде оприлюднено наприкінці цього року.

 

Москва вже встигла відреагувати на цю скандальну новину. У коментарі посольства Росії в Чехії, опублікованому в Facebook, говориться, що «спекуляції, які з'явилися в чеських ЗМІ про якусь російську аґентурну мережу», яка діяла в Чехії, і її зв'язках з посольством Росії «не мають нічого спільного з дійсністю».

22.10.2019