Івано-Франківщина провалює план осіннього призову до війська.


Планове завдання щодо виконання осіннього призову в Івано-Франківській області виконано на 37 відсотків. Про це розповів сьогодні під час наради в ОДА військовий комісар Івано-Франківського обласного комісаріату Володимир Ярмошук. 

 

Фото: if.gov.ua

 

За його словами, в рамках осіннього призову до лав Збройних Сил України відправлено 170 призовників (із запланованих 460 осіб). Із них у Сухопутні війська – 32, Повітряні сили – 31, у частини центрального підпорядкування Генерального штабу ЗСУ – 62, інші військові формування – 45 юнаків.

 

За підсумками відбору та призначення призовників у команди, найбільше призовників – із Богородчанського району. Відсоток виконання плану з призову тут становить 92%. Найменше людей призвали до служби Тлумацький і Рожнятівський районні військкомати.

 

«Як свідчать результати роботи районних (міських) призовних комісій осіннього призову 2019 року, на 15 жовтня цього року підлягає виклику на районні призовні комісії 25 290 осіб, було викликано 4 703 осіб, – розповів Володимир Ярмошук. – Не з'явилися на виклики комісаріатів 2 910 людей, що становить 62%».

 

За словами військового комісара, схожою є ситуація і в сусідніх областях. Зазначимо, зі Львівщини до війська впродовж осіннього призову мають призвати 690 юнаків, з Тернопільської області – близько 500 осіб.

 

Голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль попросив представників РДА провести інформаційну роботу серед призовників, щоб змінити цю ситуацію. На його переконання, такий стан справ «свідчить про сильні негаразди в суспільстві».

 

«В умовах подій на сході держави необхідно популяризувати службу у Збройних Силах України та докласти всіх зусиль, щоб їхні лави поповнили молоді люди, – зазначив Шмигаль. – Щоб призвати людей на службу в ЗСУ, маємо змінити підходи до проведення призовної кампанії, зокрема, внести пропозиції до змін у чинному законодавстві».

 

 

Для довідки:

 

Осінній призов 2019 року триває з 1 жовтня до 31 грудня. Призовний вік в Україні у 2019 році встановлено на рівні 20-27 років. Чоловіки цієї вікової категорії, визнані придатними до стройової підготовки, які не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії, зобов’язані пройти службу в лавах Збройних Сил України.

 

Відповідно до ст. 23 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу», термін служби в армії становить:

 

18 місяців – для призовників, які не мають вищої освіти;

12 місяців – для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра.

 

За українським законодавством, призовники, які отримали повістку з військкомату, зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, вказаний у повістці.

 

Поважними причинами неявки до військкомату можуть вважатися тільки форс-мажорні ситуації: стихійне лихо, хвороба призовника, смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідуся, бабусі) або близького родича дружини. Будь-які інші причини не є достатньо вагомими і можуть бути прирівняні до ухилення від армії.

 

Відстрочку від армії можуть отримати:

 

- призовники, у яких є дитина віком до трьох років;

- чоловіки, які мають двох і більше дітей або вагітну дружину;

- громадяни, у яких є непрацездатні батьки (одинока мати/батько);

- студенти денних відділень ПТУ, ВНЗ і духовних семінарій;

- призовники, які є єдиними годувальниками в сім’ї (родині);

- священнослужителі, поліцейські, деякі педагоги і лікарі.

 

Повне звільнення від служби в армії можуть отримати громадяни України:

 

- визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби;

- досягли 27-річного віку (на день відправлення на строкову службу);

- які до набуття громадянства України пройшли службу в інших державах;

- виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом строків 1 і 2 контрактів;

- яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу;

- засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, в тому числі із звільненням від відбування покарання;

- призовники, чиї близькі родичі загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов’язаних.

 

За порушення законодавства про військову службу передбачено два види відповідальності – адміністративна і кримінальна. Як адмінпокарання за неявку у військкомат застосовують штрафні санкції: від 85 до 119 гривень за перше порушення, 170-255 гривень – за повторне порушення.

 

Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу настає за статтею 335 КК України і передбачає обмеження волі на строк до трьох років. У більшості випадків покарання за ст. 335 Кримінального кодексу є умовним (але судимість буде).

 

21.10.2019