Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук виступив проти політизації спільного виступу Національного хору ім. Верьовки та артиста "Кварталу 95" Олексія Кошового на тему пожежі в домі колишньої очільниці Національного банку України Валерії Гонтаревої на концерті "Вечірнього кварталу". На погляд голови уряду, кожен в Україні має право жартувати в такий спосіб, який подобається.

 

Про це Гончарук сказав на брифінґу в понеділок, повідомляє аґенція "Укрінформ"

 

 

“Прив’язувати ситуацію з цим гумором, яким би він вдалим чи невдалим здавався, до позиції Президента, я би точно не став. Оця паралель, мені здається, дуже небезпечна”, – вважає Гончарук.

 

З його слів, Президент тримає на контролі хід розслідування справи підпалу. “Я неодноразово бачив реакцію Президента Зеленського на історію з пожежею у будинку пані Гонтаревої. Ця реакція була абсолютно правильна і людська: ніхто не може радіти з того, що у людини горить будинок. Президент Зеленський із цього точно не сміявся. Більше того, він як очільник держави, я можу це підтвердити, вживає усіх залежних від нього заходів разом із правоохоронними органами”, – запевнив голова уряду.

 

Прем’єр-міністр додав, що сам не дивився скандального номера, тому не береться його обговорювати, однак вважає, що у будь-якій ситуації сміятися з чужого горя неприпустимо. “Але я вважаю, що у світі буде багато сатиричних видань, команд, у яких є дуже різний стиль, тому оцінювати гумор, політику або державного чиновника взагалі, на мою думку, – це дурний тон. У нас демократична держава, і кожен має право жартувати, як йому видається. Якби це була якась інша команда, а не команда "95-го кварталу", то цей гумор взагалі пішов би непоміченим. Тому я коментую не сам гумор, я коментую ту паралель, яку йому зараз приписують”, – додав Гончарук.

 

Між тим, міністр культури Володимир Бородянський іще у неділю ввечері попросив у Валерії Гонтаревої пробачення за кпини національного хору. 

 

"Вибачте, Валеріє Олексіївно, мені соромно за Національний заслужений академічний український народний хор України імені Григорія Верьовки", – написав він у Facebook.

 

Згодом Бородянський додав, що подібні ексцеси леґітимізують вседозволеність.

 

"Одна з цілей гуманітарної політики – знайти точки дотику, якомога чіткіше окреслити цінності, які нас об'єднують, якнайчіткіше маркувати те, що ми вважаємо неприпустимим, створюючи український культурний простір. І щоб це відбулося, необхідно щодня вести діалог про це і фіксувати позиції, нарощуючи тим самим нашу суб'єктність. У моїй системі цінностей радіти тому, що у людини згорів будинок, – зловтіха, яка породжує вседозволеність; цю модель поведінки не можна підтримувати або виправдовувати – її можна тільки припиняти. Не можна перетворювати в норму те, що нормою не є", – додав Бородянський.

 

Також і міністр фінансів Тимофій Милованов розкритикував гиготіння хористів та "кварталівців" із горя Гонтаревої, звернувши увагу на те, що жарти над колишньою очільницею НБУ можуть трактувати як санкціоноване впливовими олігархами цькування.

 

"Більшість зовнішніх інвесторів сприймають Гонтареву як видатного реформатора. При її керівництві НБУ перейшов на гнучке курсоутворення та інфляційне таргетування. Це технічні терміни, які описують, яким чином НБУ сьогодні приймає рішення. Новий тип ухвалення рішень дозволив, на думку експертів і інвесторів (і я погоджуюсь), забезпечити низьку інфляцію і стабільність курсу сьогодні. В той же час, на думку зовнішніх спостерігачів, Гонтарева перебуває під тиском від Коломойського через рішення щодо "Приватбанку". Також вони не розуміють, наскільки сьогоднішня влада є незалежною від Коломойського та інших олігархів. "95 квартал" асоціюється з владою. І жарти проти Гонтаревої можуть і будуть сприйматись як підтвердження зв'язків між олігархами і владою", – зазначив Милованов.

 

21.10.2019