Міністр оборони констатував порушення бойовиками умов розведення.

 

Міністр оборони України Андрій Загороднюк наголосив, що незаконні збройні формування наразі порушують умову розведення сил і засобів на Донбасі – вони продовжують обстріли, зокрема в районі поселення Золоте.

 

Про це Загороднюк заявив під час години запитань до уряду у Верховній Раді в п'ятницю, повідомила аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

 

"Умовою початку розведення сил і засобів на лінії розмежування має бути підтвердження Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ відсутності порушень режиму [припинення вогню] – щонайменше сім діб. Наразі ця умова не виконується тією стороною – стороною бандформувань, які продовжують обстріли регулярно. Так, учора був обстріл у районі розведення Золотого", – сказав голова Міноборони, відповідаючи на запитання співголови фракції "Опозиційна платформа – За життя" Юрія Бойка.

 

При цім Загороднюк уточнив, що, коментуючи умови перемир'я, він має на увазі дві ділянки – в Золотому і Петрівському. "Інші ділянки – це питання, яке вирішуватиметься в майбутньому. Зараз ми це питання не коментуємо", – сказав міністр.

 

Андрій Загороднюк запевнив, що українські війська після запланованого розведення сил і засобів перебуватимуть у готовності повернутися на позиції у разі порушення домовленостей.

 

"Підрозділи Збройних сил утримуватимуться в готовності до негайного реагування на порушення домовленостей щодо відведення військ і в разі відновлення обстрілу займуть позиції відповідно до визначених планами", – сказав Загороднюк.

 

З його слів, підрозділам, розгорнутим у межах ділянок розведення, визначено завдання щодо організованого та поетапного заняття рубежів і позицій за межами ділянок розведення, інженерні підрозділи ведуть відновлення фортифікаційних споруд. "Ми вже були на цих позиціях у 2016 році. Вони були підготовлені в 2016 році, зараз завершується їх відновлення", – зазначив міністр.

 

"Організована доставка і видача матеріальних засобів із польових складів для забезпечення будівництва фортифікаційних споруд у районах відведення військ. Ми говоримо зараз тільки про дві ділянки. Відведення здійснюватиметься поетапно, на заздалегідь підготовлені позиції з підготовленою системою траншей і ходів сполучення, обладнані укриттями для особового складу, місцями для його проживання і також створеними умовами для виконання бойових завдань", – сказав Загороднюк, зазначивши, що він був на обох ділянках розведення у Золотому та Петрівському й переконався у тому, що підготовка позицій ведеться.

 

18.10.2019