Американських дипломатів зняли з потяга в Росії.

Інцидент стався поблизу російського полігону, де зазнала аварії ракета «Буревестник» з атомним двигуном.

 

 

Троє співробітників амбасади США в Москві були зняті з потяга, який прямував з Ньонокса до Сєверодвінська. Про це повідомило інформаційне агентство РБК з покликом на свої джерела в російських правоохоронних органах. Дипломати перебували з офіційною поїздкою і попередньо повідомили про неї Міністерство оборони РФ.

 

За даними джерела РБК, інцидент стався ще в понеділок, 14 жовтня. «Під час перевірки документів у пасажирів потяга Ньонокса – Сєверодвинськ були виявлені троє іноземних громадян», – розповів співрозмовник агентства.

 

«Трьох американських дипломатів зняли з потяга, запідозривши в порушенні правил перебування іноземців у Росії. Це п.1.1 ст.18.8 Кодексу про адміністративні правопорушення ("Порушення іноземним громадянином або особою без громадянства правил в'їзду в РФ або режиму перебування")», – уточнило інформаційне агентство ТАСС з покликом на джерело в правоохоронних органах. 

 

Затриманими на вокзалі в Сєверодвінську виявилися військово-морський аташе при амбасаді США, капітан першого рангу Вільям Вітсітт Кертіс, аташе при амбасаді Джеррі Арріола Ентоні та військовий аташе полковник Д.С. Данн.

 

«Американські дипломати перебували в офіційній поїздці і надіслали необхідне повідомлення до Міністерства оборони Росії», – повідомила РБК речниця амбасади США в Москві Ребекка Росс. 

 

Міноборони Росії поки що не прокоментувало ситуацію. 

 

Як ми вже повідомляли, 8 серпня на полігоні Міністерства оборони Росії в Архангельській області за 30 кілометрів від Сєверодвінська, поруч з селищем Ньонокса, під час випробування рідинної реактивної рухової установки стався вибух. Американські військові експерти ідентифікували, що катастрофа сталася з гучно рекламованою ракетою з ядерною силовою установкою 9M730 «Буревестник», яку НАТО класифікує як SSC-X-9 Skyfall. Цю інформацію підтвердив потім і президент Трамп, додавши, що «вибух російської Skyfall змусив людей хвилюватися про забруднення повітря в районі випробувань і далеко за його межами».

16.10.2019