Пристайко застерігає, що ціна сильної армії – то малі пенсії й зарплати.

 

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що у разі зриву домовленості про "формулу Штайнмаєра" Україна муситиме обрати конфронтаційний сценарій відносин із Росією, а він передбачатиме зменшення пенсій, зарплат та інших соціальних виплат через потребу утримувати дорогу армію.

 

 

Про це Пристайко сказав журналістам у Люксембурзі після засідання комітету з закордонних справ Європарламенту, повідомляє "Радіо Свобода".

 

"Ця «формула Штайнмаєра» була придумана і погоджена не цим урядом, ми просто, на відміну від попереднього уряду, виконуємо те, на що Україна вже погодилася. Це болючий компроміс, ми знаємо і чуємо кожне слово, сказане проти цього, але разом із тим ми все ж таки сподіваємося, що можна піти цим шляхом, не заходячи далеко так, щоб не зашкодити нашому суверенітету, територіальній цілісності більше, ніж вже зараз є", – заявив він.

 

Пристайко вважає втілення формули "шляхом до миру", альтернативою якому він називає повну мобілізацію.

 

"Якщо для народу це прийнятна ціна – ми це робимо. Якщо ні, ми маємо знати – наприклад, я говорив вже, звертався до наших депутатів, якщо вони серйозно до цього ставляться, тоді ми забираємо третину нашого бюджету з пенсій, зарплат, медичного страхування, переводимо це в мобілізацію нашої армії і намагаємося захистити себе без мирного процесу. Всі ці опції перед українським народом, але уряд має обов'язок вибрати і запропонувати найкращі з цих рішень", – заявив міністр.

 

15.10.2019